دات نت نیوک

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور؛

استفاده بیشتر از نظر متخصصان بدنه پرستاران کشور در حوزه معاونت پرستاری

استفاده بیشتر از نظر متخصصان بدنه پرستاران کشور در حوزه معاونت پرستاری
ارسال شده: آبان 7, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور با تأکید بر ضرورت استفاده بیشتر از نظر متخصصان بدنه پرستاران کشور در حوزه معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امید می رود این معاونت در دوره جدید برای همگرایی بیشتر نهادهای مختلف علمی، صنفی و حرفه ای بیشتر بکوشد.

دکتر سید رضا مظلوم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که با همگرایی بیشتر در جهت دستیابی به اهداف عالیه پرستاری و ارتقاء جایگاه پرستاری در نظام سلامت موفق تر خواهند بود، افزود: پیش از این بنا به عللی واگرایی وجود داشت.

وی با بیان اینکه این معاونت بکوشد تا با استفاده از نظر تخصصی کارشناسان پرستاری برنامه های جدید طراحی و برنامه های پیشین را بازنگری کند، ادامه داد: همچنین این معاونت باید در جهت برطرف کردن مشکلات پرستاری با برنامه ریزی کوشا باشد.

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور پرداخت معوقات پرستاری را از خواسته های جامعه پرستاری دانست و گفت: در برخی دانشگاه ها بعضاً این تأخیر تا یکسال هم می رسد.

مظلوم خارج کردن کارهای غیرموظف از کارهای پرستاری را از دیگر خواسته های جامعه پرستاری برشمرد و افزود: هم اکنون پرستاران موظف به انجام کارهایی هستند که در شرح وظایف آنها نیست که عاملی برای فشار کاری آنهاست.

وی اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را از دیگر خواسته های جامعه پرستاری دانست و گفت: براساس قانون برنامه ششم توسعه خدمات پرستاری باید تعرفه گذاری شود.

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور توسعه دامنه کارشناسان حوزه معاونت پرستاری را دیگر خواسته ها برشمرد و افزود: این کارشناسان باید توسعه یابد و باید از افراد دیگر و صاحب نظر استفاده شود تا دیدگاه ها و نظرات محدود نباشد.

مظلوم با تأکید بر ضرورت گسترش ارتباط این معاونت با سازمانهای مردم نهاد پرستاری و انتقال دیدگاه ها و نظرات پرستاران به آن معاونت گفت: همچنین باید معاونت پرستاری از وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تسری یابد و این معاونت ها به کمک نظر سایر نهادها به اهداف خود دست یابد.

وی با بیان اینکه باید برای حل برخی موضوعات مجا اختلاف برنامه ریزی شود، گفت: کمک پرستاری و تربیت پرستار بیمارستانی از جمله این موضوعات است که باید با برنامه ریزی صحیح برطرف شود.

نائب رئیس شورایعالی نظام پرستاری کشور اظهار امیدواری کرد در این دوره مشکلات جامعه پرستاری با تلاش همه جانبه همه نهادها و با استفاده از روال قانونی موجود برطرف و ساختار موجود اصلاح شود.

 

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x