دات نت نیوک

دبیر برد پرستاری وزارت بهداشت؛

رویکرد ما تعامل با معاونت و سازمان نظام پرستاری است

رویکرد ما تعامل با معاونت و سازمان نظام پرستاری است
ارسال شده: آبان 8, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

دبیر برد پرستاری وزارت بهداشت، گفت: رویکرد ما به سمت تعامل با معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری و انجمن های علمی و...، است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، عباس عباس زاده در مراسم تودیع و معارفه معاون پرستاری وزارت بهداشت، اظهارداشت: مشکلات ما در حرفه پرستاری بسیار زیاد است و مشکلاتی که تا کنون حل شده نسبت به مشکلاتی که پابرجاست بسیار ناچیز است.

وی افزود: مردم شایسته دریافت خدمات بهتر هستند و پرستاران موظفند شبانه روز خدمت نمایند که خدمات خود را به سمت بهبودی و با کیفیت بهتر هدایت نماییم.

عباس زاده ادامه داد: فعالیت های پراکنده به نتیجه مطلوب نمی رسد و فعالیت ها زمانی که هم جهت و هماهنگ باشد بهتر نتیجه خواهد داد.

وی افزود: هیات برد پرستاری سه وظیفه اساسی برعهده دارد که در هر سه وظیفه تصمیم گیری ها، سیاستگذاری ها منجر به آثار بسیار مهم حرفه ای خواهد شد.

عباس زاده ادامه داد: نخستین وظیفه، ارزشیابی است به این معنی که ۱۹۲ مرکز تربیت کارشناس پرستاری در کشور و بیش از ۳۰ مرکز تربیت کارشناسی ارشد پرستاری  و ۱۵ مرکزی که در کنار این مراکز مشغول تربیت مقطع دکترای پرستاری هستند باید مشابهه هم رفتار کنند و استاندارد های آموزشی را رعایت نمایند بنابراین در هیات برد مجموعه ای به نام استانداردهای کالبدی آموزش پرستاری تهیه شد.

وی گفت: با این تعامل و همکاری که در شورای گسترش انجام شده با هماهنگی ریاست دانشگاه آزاد و تیم سه نفره که متشکل از دو نفر از اعضای بورد پرستاری و یک نفر از دانشگاه ارزشیابی انجام می شود و گزارش این ارزشیابی در شورای گسترش دانشگاه ها با حضور رئیس واحد و معاون آموزشی و مدیر گروه مشکلات را برطرف می کنند. که یکی از خروجی این مهم اضافه شدن ۵۰۰ نفر به هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

دبیر برد پرستاری وزارت بهداشت، افزود: در دانشگاه های دولتی این روند ادامه خواهد داشت و امیدواریم در تمامی مراکز آموزشی این روند انجام شود، زیرا این روند سبب کاهش مشکلات آموزشی خواهد شد.

وی گفت: برنامه ریزی یکی دیگر از وظایف هیات برد به شمار می رود. در برنامه ریزی ۱۴ رشته مقطع در کشور در حال اجرا شدن است. در فرآیند بازنگری برخی به نتیجه رسیده و برخی در حال انجام است.

عباس زاده ادامه داد: در بازنگری اولویت با بالینی سازی و مهارت محوری آموزش ها است، به نحوی که فارغ التحصیل از لحاظ آموزشی ، پژوهشی و بالینی و مهارتی بدست آورد و رویکرد ما این است که تجهیز گری و نسخه نویسی در بازنگری ها وارد کنیم که پس از فارغ التحصیلی با کرویکولوم جدید پرستاران اجازه رویه های تشخیصی و دارویی را در محدوده ای که آموزش دیده اند بدست آورند.

وی افزود: ممتحنه وظیفه دیگر هیئت برد است، تمامی آزمون های کارشناسی ارشد و دکترا در یک نظام و ترتیب خاص قرار گرفته و دفترچه کنکوری مشخص شده که با پاسخگویی به سئوالات و کسب امتیاز می توانند رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند و در دکترا هم با رویکرد کشورهای اروپایی به شمت GrE شدن و با مصاحبه های کوتاه انجام گرفته که در ۲ سال گذشته مورد استقبال قرار گرفته است.

عباس زاده گفت: رویکرد ما به سمت تعامل با معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری و انجمن های علمی و سایر حوزه ها برقرار بماند و امیدواریم این روند در زمان معاونت دکتر حضرتی هم باقی بماند و آنچه در توان داریم برای توسعه علمی و حرفه ای پرستاری و مردم کشور انجام خواهیم داد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x