دات نت نیوک

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری خبر داد:

تداوم اعزام پرستاران داوطلب به مناطق زلزله زده

تداوم اعزام پرستاران داوطلب به مناطق زلزله زده
ارسال شده: آذر 28, 1396
نظرات: 0

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری کشور از اعزام هفتگی پرستاران داوطلب به مناطق زلزله‌زده غرب کشور توسط این نهاد خبر داد و گفت: از زمان وقوع زلزله تاکنون به‌طور هفتگی گروهی از پرستاران برای کمک به مصدومان زلزله به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند و این روند تا زمان نیاز ادامه دارد.

دکتر سید عباس کشفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه در ۲۱ آبان‌ماه سازمان نظام پرستاری کشور طی فراخوانی از همه گروه‌های پرستاری اعم از پرستار، اتاق‌عمل، هوشبری ، بهیار و فوریت‌های پزشکی برای امدادرسانی دواطلبانه دعوت به همکاری کرد.

وی با بیان این‌که طی این فراخوان ۳۰۰۰ نفر ثبت‌نام کردند، در ادامه افزود: با توجه به شرایط محیطی مناطق زلزله‌زده و نیاز به بیمارستان صحرایی همکاران پرستار و گروه‌های پرستاری در منطقه حاضر شدند که پس از یک هفته حضور گروه دیگری در منطقه جایگزین می‌شوند.

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور از بازدید مناطق زلزله‌زده و اطلاع از روند امدادرسانی همکاران پرستار توسط تیم اعزامی خبر داد و گفت: در هفته گذشته تیمی متشکل از قائم مقام سازمان، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان و رئیس شورایعالی سازمان نظام پرستاری کشور از مناطق زلزله‌زده از جمله سرپل‌ذهاب بازدید داشتند و در جریان روند کاری همکاران قرار گرفتند.

کشفی خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند نام نام خانوادگی شماره ملی و شماره تماس خود را به شماره ۲۰۰۰۱۰۲۳  برای شرکت در این برنامه پیامک کنند.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x