دات نت نیوک

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

کمبود پرستار مشکل مهم حوزه درمان است

کمبود پرستار مشکل مهم حوزه درمان است
ارسال شده: بهمن 4, 1396
نظرات: 0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان کمبود پرستار را مهم‌ترین مشکل حوزه درمان اعلام کرد و گفت: تراکم و فشار کاری در حرفه پرستاری زیاد است.

به گزارش پایگاهاطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، پرویز قزلباش ظهر چهارشنبه در جشن بزرگداشت روز پرستار در محل سالن همایش‌های روزبه بیمارستان آیت الله موسوی شهر زنجان،افزود: پرستاران درعرصه‌های مختلف در زمان انقلاب و درهشت سال دفاع مقدس در ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به بیماران در صف اولبودند

وی بابیان اینکه پرستاران حلقه مؤثردر زنجیره سلامت کشور هستند، اظهار کرد: بدون همدلی پرستاران کاری پیش نمی‌رودوبرجسته‌ترین خدمات درمانی توسط پرستاران انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت و با توجه به اقداماتی که در حوزه بهداشت و درمان ایجادشده رضایتمندی بیماران از جامعه پرستاری بهتر شده وروزبه روز بهترمی‌شود.

قزلباش ابراز کرد: در بحث آموزش پرستاری در سطح کلان اتفاقات خوبی افتاده ولی راه طولانی در پیش داریم و تصویب ۱۴ رشته در مقاطع دکترا و تخصصی کردن رشته پرستاری در دستور کار است که این مهم باعث ارتقای ارائه خدمات درمانی و ارتقای مهارت پرستاری می‌شودو کیفیت را نباید فدا کرد 

وی افزود: در استان زنجان۶۰۰دانشجوی پرستاری در مقاطع کارشناسی،چهاررشته کارشناسی ارشد و پی اچ تی و روان سلامت تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان کمبود پرستار را مهم‌ترین مشکل حوزه درمان اعلام کرد و افزود: تراکم کاری و فشار کاری زیاد است و نسبت پرستار در کل کشور یک به ۱٫۲ است و نسبت به بار مراجعات نیاز به پرستار راداریم و پرداخت نکردن معوقات پرستاران یکی دیگر از مشکلات حوزه درمان است 

قزلباش افزود: در بحث صدور پروانه صلاحیت پرستاران حرکت خوبی شده است و باید حقوق و حقوق پرسنل هم توجه ویژه شود.

وی از پرستاران خواست با وجود تمام کاستی‌ها، مشقت‌ها و مظلوم واقع شدن‌ها لبخند و مهربانی را هنگام حضور بر بالین بیماران فراموش نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز کرد: پرستار عامل ارتباط تیم سلامت با بیمار و یکی از اعضای اصلی تیم پزشکی است و آماده سازی و حمایت‌های روحی و روانی از بیمار بر عهده پرستار است.

 

منبع : مهر

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno