دات نت نیوک

مدیر روابط بین الملل سازمان نظام پرستاری خبر داد:

کمپین جهانی پرستاری با حضور پرستاران و رهبران حوزه سلامت از سراسر دنیا راه اندازی شد

کمپین جهانی پرستاری با حضور پرستاران و رهبران حوزه سلامت از سراسر دنیا راه اندازی شد
ارسال شده: اسفند 14, 1396
نظرات: 0

مدیر روابط بین الملل سازمان نظام پرستاری کشور از راه اندازی کمپین جهانی پرستاری با حضور پرستاران و رهبران حوزه سلامت از سراسر دنیا خبر داد.

ابراهیم محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به این که کمپین NursingNow! برای تقویت و حمایت از پرستاران برای مقابله با چالشهای حوزه سلامت در قرن 21 راه اندازی شده است ، اظهار داشت: این کمپین، پرستاران را به عنوان قلب تلاشگر کشورها در فراهم آوردن سلامتی برای همه مردم به رسمیت می شناسد و بر این ایده استوار است که پرستاران به عنوان یکی از شایسته ترین حرفه ها که به ارایه مراقبت موثر و مفید برای افراد در تمام سنین می پردازد و در پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر مثل سرطان و بیماریهای قلبی نقش اصلی دارند.

وی ادامه داد: همچنین این کمپین با حضور مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ،مدیران ارشد پرستاری از WHO و ICN و رهبران پرستاری از سایر کشورها به طور همزمان در ژنو و لندن افتتاح گردید .

مدیر روابط بین الملل سازمان نظام پرستاری با بیان این که پرستاران گروهی از تیم سلامت هستند که بیش از نیمی از کارکنان نظام سلامت را تشکیل و نقش اصلی در ارتقائ سلامت ، پیشگیری از بیماریها ، درمان و مراقبت ایفاد می کنند، افزود:  WHO براورد می کند دنیا تا 12 سال آینده 9 میلیون پرستار در جهت رسیدن به اهداف توسعه پایدار 3 که سلامت و رفاه برای همگان است می بایست به سیستم سلامت کشورها اضافه گردد.

وی خاطر نشان کرد: در افتتاحیه این کمپین خانم الیزابت ایرو، مدیر ارشد پرستاری WHO با بیان اینکه کارکنان حرفه ایی سلامت ،  DNA نظام سلامت هستند، افزودند: که این کارکنان بزرگترین دارایی وزارت بهداشت هر کشور بوده و پرستاران بزرگترین سهم از کارکنام نظام سلامت را تشکیل می دهند و آنان مراقبان حرفه ایی خانواده ها و جوامع هستند.

محمدی با اشاره به این که روابط بین الملل سازمان نظام پرستاری ضمن تبریک افتتاحیه این کمپین که در راستای ارتقائ جایگاه و منزلت پرستاری در رویارویی با چالشهای پیش روی پرستاری به مدت 3 سال ادامه دارد، تاکید کرد: از همکاران گرامی درخواست می شود برای پیوستن به این کمپین به وب سایت http://www.nursingnow.org/join-the-campaign مراجعه نمایند.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x