دات نت نیوک

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت هفته ایمن سازی

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت هفته ایمن سازی
ارسال شده: اردیبهشت 3, 1397
نظرات: 0

سازمان نظام پرستاری کشور به مناسبت هفته ایمن سازی پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، متن کامل پیام بدین شرح است:

10-3 اردیبهشت ماه هفته ایمن سازی نامگذاری شده است.

برگزاری هفته ایمن سازی در ماه می سال 2012 توسط 194 کشور تایید شد و تا سال 2020 ادامه دارد. یکی از راه های مطمئن برای پیشگیری سطح یک ایمن سازی است.

واکسناسیون در هر سال مانع مرگ و میر 3-2 میلیون نفر می شود.

در ایران جدول واکسیناسیون همانند کشورهای توسعه یافته بر علیه 6 بیماری مسری دیفتری ، کزاز ، سیاه سرفه ، سرخک ، سرخجه و اوریون وهمچنین فلج می باشد . به علاوه ایران به دلیل قرار گرفتن در همسایگی کشورهایی که متاسفانه از سطح بهداشتی مناسبی برخوردار نیستند و در برخی موارد با آثار مخرب جنگ دست به گریبان هستند.

در دوره های مختلف ، استان  های حاشیه ای کشور را در برنامه واکسیناسیون فوق العاده قرار می دهد.

ایمن سازی بر علیه بیماری های دیگری مانند پنومونی و اسهال که هر دو باعث مرگ و میر بسیاری از کودکان زیر 5 سال می شود در کشورهای در حال توسعه توصیه شده است.

ایمن سازی بر علیه هموفیلوس ، آنفولانزا و پنوموکوک که دو عامل مهم عفونی در کودکان هستند ، برای کودکانی که مبتلا به بیماری های مزمن مانند تالاسمی ، سندروم نفروتیک ، لوسمی ، دیابت و ... هستند حیاتی و ضروری است.

با ایمن سازی می توان سطح سلامت جامعه را بالا برد و لذا ابتلای کودکان به بیماری های که قابل پیشگیری هستند ، جلوگیری به عمل آورده هزینه واکسیناسیون در مقایسه با هزینه ابتلا کودکان به بیماری های مسری بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x