دات نت نیوک

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گرگان مطرح کرد؛

تعامل وزارت بهداشت با سازمان نظام پرستاری دستاوردی نداشته است

تعامل وزارت بهداشت با سازمان نظام پرستاری دستاوردی نداشته است
ارسال شده: اردیبهشت 24, 1397
نظرات: 1

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گرگان با اعتقاد به این‌که تعامل میان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت بی‌حاصل بوده است، گفت: از این تعامل سودی عاید جامعه پرستاری کشور نشد.

محمدمهدی بطیار در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که تعامل بازی برد – برد است، در ادامه اظهار کرد: اما در عمل اتفاق خاصی نیفتاد.

وی با بیان این‌که در حوزه پرستاری هم صحبت‌های خوبی شد اما اتفاقی نیقتاد، افزود: براساس این گفته‌ها مقرر شد تا از میزان وظایف نگارشی و گزارش‌نویسی پرستاری کم شود که باز چنین نشد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گرگان با بیان این‌که دست‌کم در گرگان وظایف پرستاران علاوه‌بر وظایف منشی انجام کار بالین است، گفت: در نظر بگیرید ۳۰ بیمار با دو پرستار شیفت شب که باید همه وظایف خود از جمله کنترل علائم حیاتی، تکمیل چارت گزارش، دادن دارو و … را انجام دهند.

بطیار با اشاره به وجود پرستاران پشت خطی در گلستان گفت: هم‌اکنون به‌علت وجود نیروی طرحی به‌میزان کافی تمدید طرح نداریم و زمانی حوزه پرستاری از کمبود نیروی پرستار فارغ‌التحصیل رنج می‌برد اما هم‌اکنون چنین نیست با این وجود برای جبران کمبود نیروی انسانی پرستاران در مرخصی زایمان این مجوز وجود داشت تا دو نیروی ۱۰۰ ساعته گرفته شود اما در حال حاضر چنین نمی‌شود.

وی با اعتقاد به این‌که فشار کار پرستاری با بخشنامه کم نمی‌شود، در ادامه افزود: هم‌اکنون پرستاران حداقل با ۱۵۰ ساعت اضافه‌کار در ماه است که میزان دریافتی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود اما از این میزان تنها یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گرگان با بیان این‌که با موضع‌گیری در برابر وزارت بهداشت مشکلی از پرستاران برطرف نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این موضع‌گیری به حرفه پرستاری لطمه می‌زند اما این تعامل میان نظام پرستاری و وزارت بهداشت هم سودی نداشته است.

بطیار با بیان این‌که نظام پرستاری نهادی صنفی و معاونت پرستاری ارگانی اجراکننده قوانین برای دریافت مناسب بیمار است، گفت: مهم‌ترین انتظار از مسئولان در سال جدید تلطیف فضای همکاری و بسترسازی برای این موضوع است.

وی با بیان این‌که مطالبات پرستاران یکساله و حتی ۱۳ ماهه شده است، افزود: مناسب آن است نظام پرستاری در آخرین سال فعالیت خود کارنامه درخشانی برای دفاع از خود داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گرگان با بیان این‌که در بسیاری از دانشگاه‌ها پرداختی‌ها به‌طور یکسان اجرا نشد، افزود: به‌عنوان مثال پرداخت بسیاری از دانشگاه‌ها مبتنی بر عملکرد نبود در حالی که باید فضایی ایجاد شود که در همه دانشگاه‌ها یکسان عمل شود.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

1 نظر در مطلب "تعامل وزارت بهداشت با سازمان نظام پرستاری دستاوردی نداشته است" ثبت شده است

رمضانی, 1397/02/31 06:37 ب.ظ

آحسنت آقای بطیار. بدرستی بیان فرمودید تشکر

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x