دات نت نیوک

بیانیه پایانی نشست پرستاری در ژنو؛

سرمایه گذاری بر روی نیروی پرستاری و مامایی منجر به ارتقای سلامت خواهد شد

سرمایه گذاری بر روی نیروی پرستاری و مامایی منجر به ارتقای سلامت خواهد شد
ارسال شده: خرداد 8, 1397
نظرات: 0

در بیانیه پایانی نشست ژنو، بر سرمایه گذاری روی نیروی پرستاری و مامایی، با هدف ارتقای سلامت مردم تاکید شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، متن کامل بیانیه به شرح زیر می باشد:

مدیران ارشد پرستاری و مسئولین مامایی، مدیران و نمایندگان ملی انجمن های پرستاری، قانون گذاران، با همکاری شورای بین المللی پرستاری (ICN)، کنفدراسیون بین المللی مامایی (ICM) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در هفتمین نشست WHO- ICM- ICN در یک نشست سه جانبه در ژنو سوییس از 16 الی 19 می 2018 گرد هم آمدند.

شرکت کنندگان در این نشست به تایید بندهای ذیل پرداختند:

 1. تلاش در جهت پیشبرد اهداف توسعه پایدار، تحقق تدریجی پوشش همگانی سلامت، تمرکز بر مردم جهت ارایه خدمات سلامت ، تقویت مراقبت های اولیه ، نیاز به رسیدگی چالش های پیش روی نیروی کار پرستاری و مامایی.
 2. میلیون ها پرستار و ماما در خط مقدم ارتقاء سلامت، پیشگیری از بیماری و بهبود دسترسی به خدمات سلامت برای افراد و جوامع در سراسر دنیا برای به دست آمدن سطوح بالای سلامت و آسایش و آرامش مردم فعالیت دارند . حمایت از نیروی کار سلامت محور پرستاری و مامایی پیش نیاز نیازهای ارتباطی با مردم در طول عمر و مشارکت در اولویت ها، مانند اقدامات تعیین کننده اجتماعی سلامت و مقاومت ضد میکروبی است.
 3. کنترل افزایش بیماری های مزمن در سطح دنیا، وابسته به مشارکت پرستاران و ماماها در تمام سطوح و در موقعیت مختلف نظام سلامت، شامل پیشگیری، خود مراقبتی و نقش های تخصصی در مدیریت مراقبت می باشد.
 4. استراتژی جهانی منابع انساتی برای سلامت: نیروی کار 2030،کمیسیون سطح بالای سازمان ملل جهت استخدام نیروی سلامت و رشد اقتصادی، فعالیت برای برنامه سلامت و اهداف استراتژیک جهانی برای تقویت پرستاری و مامایی 2016-2020 که یک چهارچوب جامع برای همکاری های بین المللی موثر درحل مشکلات نیروی کار سلامت که شامل پرستاری و مامایی به وجود می آورد.
 5. اجرای قانون کار مناسب منطبق با ظوابط سازمان بین المللی کار و پیمان نامه 149 پرسنل پرستاری نیازمند به رسمیت شناختن آزادی انجمن ها، پرداخت منصفانه و حق چانه زنی جمعی می باشد. هماهنگی با استانداردهای بین المللی کار، سیاست ها و مکانیسم های حمایت اجتماعی، حق کامل همه کارکنان حوزه سلامت، از جمله ماماها و پرستاران می باشد
 6. تمرکز ویژه ایی بر نا هماهنگی های بین عرضه و تقاضا و نیاز به کارکنان سلامت وجود دارد. افزودن40 میلیون شغل در حوزه سلامت تا سال 2030 پیش بینی شده است. اگرچه تعداد زیادی از این میزان نیرو در کشورهایی با درآمد متوسط و بالانیاز است، در حالیکه نیازهای مبتنی بر کمبود 9 میلیون پرستار و ماما در همین زمان در کشورهایی با درآمد پایین و متوسط پایین پیش بینی می گردد. سرمایه گذاری طولانی مدت و هدفمند برای جبران کمبود نیروی کار سلامت رفع ناهماهنگی ها لازم و ضروری است.
 7. تلاش های بین المللی مثل چهلمین جشن سالگرد AlmaAta، حمایت ICM جهت افزایش تقاضا برای ماماها و کمپین Nursing Now به منظور کمک در شناختن ارزش و بالا بردن شان و منزلت پرستاری و مامایی می پردازد.
 8. در پایان ما تایید می کنیم که سرمایه گذاری در پژوهش، نوآوری و تکنولوژی یک امر جهانی برای افزایش مؤثر خدمات مراقبتی سلامت و محیط بالین پرستاران و ماماها می باشد.

در نتیجه این اقدامات انجام شده و مشورتها در جلسات، ما شرکت کنندگان نشست سه جانبه 2018 متعهد به اقدامات ذیل هستیم:

 1. مشارکت در گفتگوهای سیاست گذاری ملی و بین المللی اطمینان از تعهد شناخت در تمام سطوح مختلف از نقش های حیاتی پرستاران و ماماها در تقویت مراقبت های اولیه و پیشبرد پوشش همگانی سلامت و اهداف توسعه پایدار
 2. ارتقاء، توسعه و اجرای نیروی کار سلامت ملی و استراتژی بخش سلامت، بهره برداری از فرصت ها برای توسعه بیشتر و رهبری پرستاری و مامایی وشناخت نقش آنها در توسعه سیاستگذاری و اجرای آن
 3. ارتقاء سرمایه گذاری در پرستاری و مامایی به عنوان یک فرصت استراتژیک برای بالا بردن مشارکت اقتصادی زنان و پرورش توانمندی آنان از طریق نهادینه کردن نقش رهبری آنان، با توجه به جنسیت و نا برابری ها در آموزش و بازار کار سلامت، مقابله با نگرانی های جنسیتی درفرآیندهای اصلاح سلامت
 4. تشویق به استراتژی های تغییر در آموزش پرستاری و مامایی و تقویت چهارچوب قانونی که به پیشرفت خدمات بالین مبتنی بر پژوهش و حمایت پرستاران و ماماها برای گسترش کامل فعالیت خود با توجه به آموزش و حوزه عملکردی آنها
 5. آغاز و پایدار کردنتعهد همکاری های درون بخشی و بین حرفه ای در رهبری پرستاری ومامایی
 6. مشارکت در استراتژی هوشمندانه نیروی کار سلامت، به وسیله جمع آوری اطلاعات ، تجزیه و تحلیل و استفاده از اطلاعات نیروی کار پرستاران و ماماها ، اطلاعات نیروی کار سلامت پرستاری و مامایی فرهیخته یک عنصر اساسی در برنامه ریزی ملی و تلاش های نظارتی و همچنین حمایت فعال برای بیانیه جهانی پرستاری و مامایی در سال 2020 می باشد.
 7. حمایت از یک چهارچوب بین المللی برای کارکنان سلامت سیار ( مهاجرین داخلی و بین المللی)برای بالا بردن منافع مشترک و کاهش اثرات نامطلوب نیروی کار سلامت ، از طریق تقویت مشاهدات، تجزیه و تحلیل، تبادل دانش و اقدامات سیاستگذاری موازی با برنامه عملیاتی جهانی WHO برای استخدام بین الملل پرسنل سلامت.
 8. ارتقاء فرصت ها برای فعالیت سازنده، درآمد منصفانه، حراست از نیروی کار و حمایت های اجتماعی برای خانواده ها به عنوان قانون کار سازمان بین المللی کار (ILO)، دفاع از توانمند سازی محیط کار برای حصول اطمینان از احترام، شناخت و منابع که تسهیل کننده کار پرستاری و مامایی برای استفاده از پتانسیل کامل آنان در سیستم سلامت می باشد.
 9. آمادگی حمایت از پرستاران و ماماها و دیگر پرسنل ارایه دهنده خدمات در محیط های خشونت آمیز و شرایط اورژانسی
 10. افزایش مشارکت پرستاران و ماماها در کمک به حل مشکلات محلی باتوجه به اهمیت آنان در سطح ملی و بین المللی ، شامل آمادگی همه جانبه،تلاش های پاسخ سریع در کل بخش ها و ارتباط حوزه سلامت
 11. حمایت از اجرای پایدار در اهداف استراتژیک جهانی برای تقویت پرستاری و مامایی 2016-2020 و حمایت از تعهدات فوق از طریق پیگیری منظم، گزارش دادن در نشست سه جانبه WHO- ICM- ICN در 2020
Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
4.5

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno