دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری سراب مطرح کرد؛

وجود پرستار در صف انتظار کار در اکثر شهرستان ها/ ضرورت ایجاد بانک اطلاعات پرستاری

وجود پرستار در صف انتظار کار در اکثر شهرستان ها/ ضرورت ایجاد بانک اطلاعات پرستاری
ارسال شده: خرداد 23, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری شهرستان سراب، از وجود پرستار در انتظار کار در اغلب شهرهای کشور خبر داد و گفت: کمبود نیروی پرستاری، تنها در چند شهر محسوس است.

خلیل ملکی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که تنها چند شهر در کشور از کمبود پرستار رنج می برد، گفت: در باقی شهرها پرستار طرحی آماده به کار وجود دارد که شرایط جذب آنها فراهم نمی شود و به نوعی پرستاران بیکار در صف انتظار کار به سر می برند.

وی با اشاره به از اظهارات برخی از مسئولین پرستاری که از کمبود پرستاری سخن می گویند و به فکر افزایش جذب دانشجو هستند انتقاد کرد، اظهار داشت: برای اظهار نظر در خصوص آمار پرستاران شاغل و بیکار، یک بانک اطلاعات پرستاری نیازاست و اط مسئولین تقاضا می شود که با استناتد به این بانک اطلاعاتی آمار کمبود و یا عدم امکان جذب پرستاری را اعلام نمایند.

رئیس نظام پرستاری سراب افزود: حوزه سلامت قابل قیاس با سایر رشته ها نیست.  مرگ یک نفر در خانواده باعث مرگ آن خانواده خواهد شد  و آثار زیان باری بر سلامت خانواده و جامعه می گذارد. حال با این حساسیت رشته ، افزایش پذیرش دانشجو  بدون داشتن زیرساخت کاری غیر کارشناسی است .

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x