دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری عنوان کرد؛

اهمیت صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری بر کسی پوشیده نیست/ حاشیه سازی نکنیم

اهمیت صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری بر کسی پوشیده نیست/ حاشیه سازی نکنیم
ارسال شده: تیر 19, 1397
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری، بر اهمیت واگذاری صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری به سازمان صنفی پرستاران تاکید کرد و گفت: نباید با حرف های حاشیه‌ای، این اقدام را بی ارزش جلوه داد.

حمید سالاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که مدتى است باب تعامل و مذاکره پیش میان وزارت بهداشت و نظام پرستاری باز شده است، گفت: از این‌رو بی‌اهمیت کردن واگذاری روند صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای به نهاد صنفی نظام پرستاری به صلاح نیست.

وی با اشاره به موضع‌گیری متفاوت دکتر «دالوندی» در ادامه اظهار کرد: قاعدتاً با این رویکرد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جلب شده است و در بحث واگذارى صلاحیت ،سازمان نظام پرستاری مجری طرح صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای شده است.

عضو شورای عالی اظهار امیدواری کرد که این باب تعامل هم‌چنان ادامه داشته باشد، گفت: ان‌شاا… با گذشت زمان و اعتمادسازى متقابل شیوه واگذاری صلاحیت نظیر سایر سازمان‌هاى صنفى و از جمله  نظام پزشکی شود و این مهم قاعدتاً در صورتى که هم‌چنان باب تعامل دو طرفه و احترام متقابل میان طرفین باز باشد دست یافتنى است.

وی با بیان این‌که صلاحیت حرفه اى  در زمینه هویت‌بخشی به حرفه پرستاری بسیار موثر است ، ادامه داد: اجرای صلاحیت میتواند می‌تواند سبب قانونمندتر شدن این حرفه شود.

سالاری با بیان این‌که صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای بحثى بین‌المللى است که هدف آن ارائه مراقبت‌هاى استاندارد پرستارى در سطح جامعه توسط پرستارى که داراى صلاحیت علمى، اخلاقى و روحى و جسمى  است (نظیر سایر نقاط دنیا)

وى در ادامه خاطرنشان کرد: یکى از راه‌هاى جلوگیرى از ورود افراد فاقد صلاحیت براى ارائه خدمات پرستارى در جامعه اهمیت دادن به فرایند صدور صلاحیت به نحوى که شخصى که این  پروانه را دریافت می‌کند همه صلاحیت‌هاى مورد نظر را داشته باشد.

این عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور اظهار امیدوارى کرد که در زمینه معوقات و مطالبات پرستاران بالینى در بخش‌هاى دولتى و خصوصى نیز گشایشى حاصل شود و تغییر در شیوه پرداخت و درصد تخصیص یافته به کادر پرستارى اقدامات مثبتى صورت گیرد و در سطح دانشگاها نیز نظرات هیات مدیره هاى پرستارى را در اینگونه تصمیمات لحاظ کنند.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x