دات نت نیوک

مدیرکل دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت خبرداد:

تدوین و بازنگری استاندارد حرفه ای پرستاری

تدوین و بازنگری استاندارد حرفه ای پرستاری
ارسال شده: تیر 20, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

مدیرکل دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت از تدوین و بازنگری استاندارد حرفه ای پرستاری با همکاری دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد و معاونت درمان خبر داد و گفت: براساس اولویت تعیین شده موضوعاتی نظیر سقوط بیمار و ساکشن در فهرست اولیه قرار گرفتند که پروتکل پرستاری برای آنها تدوین می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، دکتر علی دادگری اظهارداشت: با پیشرفت علم پزشکی و گستردگی علوم مرتبط و تخصص ها در حرفه پزشکی لزوم تدوین پروتکل های استاندارد اجرایی در موقعیت های بالینی بیش از پیش احساس می شود. بنابراین تدوین پروتکل های استاندارد مراقبتی منجر به یکسان سازی نحوه ارائه مراقبت و امکان ثبت و پایش یکپارچه آن می شود.

وی افزود: شواهد نشان داده اند، که کاربرد پروتکل ها با رضایت قابل توجه بیمار، پرستار و مدیران پرستاری همراه بوده و می تواند طول مدت بستری بیمار در بیمارستان را نیز کاهش دهد. علاوه بر این کاربرد استانداردها به هزینه اثربخشی اقدامات منجر شده و کاهش بار مالی قابل توجهی را به دنبال دارد.

مدیرکل دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: پروتکل ها و استانداردها ابزار مهمی در تصمیم گیری در بالین هستند و از مداخلات بی اثر و بعضا خطرناک و بی مورد جلوگیری می نماید. انضباط حاکم بدنبال بکارگیری استاندارها از نظر اخلاقی و قانونی نیز حائز اهمیت است و فرایند پیگیری مسائل مرتبط به مسایل قانونی را تسهیل می نماید. نتایج حاصل از اقدامات مبتنی بر استانداردها به پژوهشگران حوزه بالینی امکان برای اثربخشی پروسیجرها را می دهد و به شکل گیری شواهد علمی متقن و منظم کمک می کند.

وی تصریح کرد: باعنایت به اهمیت تدوین استانداردهای حرفه ای با هدف ارتقای کیفیت خدمات بالینی پرستاری و پیشگیری از خطاهای حرفه ای، معاونت پرستاری وزارت بهداشت با همکاری دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد و مرکز تحقیقات تعرفه سلامت معاونت درمان اقدام به سازماندهی فرایند تدوین و بازنگری استاندارد حرفه ای پرستاری کرده است. براساس اولویت تعیین شده موضوعاتی نظیر سقوط بیمار و ساکشن در فهرست اولیه قرار گرفتند که پروتکل پرستاری برای آنها تدوین می شود

دادگری  خاطرنشان کرد:  همچنین در خصوص موضوعاتی مانند انتقال خون که پروتکل آن قبلا تدوین شده، دستورالعمل اجرایی آن به زودی ابلاغ می شود.

وی افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه مقرر شد با بهره گیری از صاحبنظران، پژوهشگران، انجمن های علمی، مراکز علمی تحقیقاتی سازمان نظام پرستاری، دانشگاهیان و اساتید برجسته پرستاری به سرعت تدوین و بازنگری پروتکل ها و استاندارها در حرفه پرستاری انجام پذیرید و از سوی معاونت جهت اجرا ابلاغ شود.

منبع : معاونت پرستاری وزارت بهداشت

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x