دات نت نیوک

معاون پرستاری وزیر بهداشت خبرداد

رونمایی از سامانه ثبت صلاحیت حرفه ای پرستاران

رونمایی از سامانه ثبت صلاحیت حرفه ای پرستاران
ارسال شده: مرداد 16, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

معاون پرستاری وزیر بهداشت از رونمایی سامانه ثبت صلاحیت حرفه ای پرستاران  از شهریورماه سال جاری خبرداد وگفت: تا کنون برای بیش از 17 هزار پرستار پروانه صلاحیت حرفه ای صادر شده است. 
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، دکتر مریم حضرتی  در برنامه "روی خط خبر" شبکه خبرسیما با اعلام این خبر به مزایای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران اشاره و اظهارکرد: با صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران سوابق پرستاران به لحاظ علمی، اخلاقی، سلامت جسمی و روانی و سوء پیشینه کنترل می شود.
وی افزود: ثبت اطلاعات، پیگیری وضعیت اشتغال و ردیابی شغلی پرستاران، دسترسی به خطاهای شغلی، به روز بودن سطح دانش و تطبیق با سیستم های روز دنیا از دیگر مزایای صدور پروانه حرفه ای پرستاران است. 
 معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه پایه گذاری صلاحیت حرفه ای پرستاران به 50 سال پیش باز می گردد، تصریح کرد: از سال 1382 این طرح در شورای عالی نظام پرستاری و بورد پرستاری مجدد مطرح شد و از سال 1394 صدور پروانه صلاحیت حرفه ای آغاز و تاکنون 17 هزارو 714 پروانه صادر شده است. 
حضرتی با تاکید بر اینکه نظارت در روند صدور پروانه صلاحیت حرفه ای بر عهده معاونت پرستاری است، گفت: بخش اجرایی صدور پروانه صلاحیت حرفه ای با تصویب شورای عالی صلاحیت حرفه ای به هیات مدیره های سازمان نظام پرستاری در استانها واگذار شده است. 
وی از راه اندازی و رونمایی از سامانه ثبت و صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران در شهریور ماه سال جاری خبرداد وافزود: این سامانه به سازمان ثبت احوال، اداره فارغ التحصیلان، اداره طرح، اداره آموزش مداوم، سازمان نظام پزشکی و طب کار متصل است و اجرای آزمایشی آن در سه دانشگاه تهران، سمنان و گناباد صورت می پذیرد. 
 معاون پرستاری وزیر بهداشت به مزایای این طرح برای مردم اشاره کرد و گفت: صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران به حفظ کیفیت خدمات پرستاری مرغوب و مورد اعتماد مردم کمک می کند. 
حضرتی با بیان اینکه پرستاران با گرفتن این پروانه به عنوان پرستار حرفه ای شناخته می شوند و در واقع گواهینامه معتبری است که با آن می توانند در هر کجای دنیا که مایل باشند فعالیت کنند و همچنین گرفتن مجوز مراکز مراقبت در منزل منوط به داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای است.

منبع: معاونت پرستاری

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x