دات نت نیوک

دبیرکل خانه پرستار:

تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران

تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران
ارسال شده: مرداد 16, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 3

دبیرکل خانه پرستار گفت: قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران عملا اجرا نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری محمد شریفی‌مقدم دبیر کل خانه پرستاراظهار کرد: پرستاران همانندنیروی های جهادی درکشور مشغول به فعالیت هستند و این جهادگران به دلیل شرایط سخت و ویژه در مراکز درمانی، به صورت بسیجی‌وار عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: پرستاران به عنوان یکی از گروه‌های پزشکی در صف اول ارائه خدمات بهداشتی درمانی قرار دارند و این افراد در زمان 8 سال دفاع مقدس نیز در خط مقدم دوشادوش رزمندگان در عملیات‌های مختلف شرکت و کمک شایانی به زخمی‌ها می‌کردند.

شریفی‌مقدم عنوان کرد: پرستاران در زمان 8 سال دفاع مقدس تحت عنوان گروه اضطرار در شب‌های عملیات حاضر بوده و شهدای زیادی را در زمان 8 سال دفاع مقدس تقدیم کشورمان کرده اند.

وی تأکید کرد: پرستاری یک خدمت بسیجی گونه در کشور محسوب می‌شود، زیرا این افراد در قبال زحمت فراوانی که می‌کشند از حقوق و مزایای بسیار پایینی برخوردار هستند.

لزوم کاهش ساعات کاری پرستاران در محیط های بالینی

وی با اشاره به اینکه روحیه ایثارگری در بین پرستاران به وضوح دیده می‌شود، گفت: قانون ارتقاء بهره‌وری با این هدف به تصویب رسید که حضور پرستاران در محیط‌های بالینی کاهش پیدا کند ولی متأسفانه با مدیریت نامناسب که در سیستم بهداشتی درمانی است، ساعت کاری‌شان نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه افزایش پیدا کرده است.

شریفی‌مقدم یادآور شد: متأسفانه جایگاه پرستاری تنزل پیدا کرده است و همین مسئله باعث آسیب‌های جدی به این گروه می‌شود.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

3 نظر در مطلب "تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران" ثبت شده است

یک پرستار, 1397/05/17 10:29 ق.ظ

سلام.دانشجویان دانشگاه فرهنگیان فقط در کلاس درس میخوانند. هم حقوق دانشجویی میگیرند وهم ۴سال جز سابقه خدمتی محسوب میشوند واگر در ۳۰سال بار نشست شوند عملا ۲۶سال به خدمت مشغول بوده اند در هفته هم از شنبه تا دوشنبه نیمه وقت تحصیل میکنند اما دانشجویان پرستاری از شنبه تا پنج شنبه از ۸صبح تا ۸شب کلاس و بیمارستان دارند هم درس میخوانند و هم کار میکنند آن هم با سختی کاری که رشته یشان دارد .اما نه این ۴سال جز سابقه خدمتی محسوب میشود ونه حقوق میگیرند


یک پرستار, 1397/05/17 10:58 ق.ظ

آنقدر سختی کاری پرستاری بالاست و مزیت کمی نسبت به سختی کاری اش دارد که حتی در ازدواجشان تاثیر می گذارد همه راضی اند با یک معلم ازدواج کنند اما با یک پرستار خیر.ازطرفی هم اگر ازدواج هم کنند به دلیل استرس کاری و ساعت کاری زیادی که دارند بیشتر صاحب فرزندی بیش فعال یا سایر مشکلات میشوند .چرا معلمان به راحتی ارشد میگیرند و تبدیل وضعیت میشوند.اما برای ارشد پرستاری کتاب های ۶۰۰صفحه ای باید خوانده شود ودر آخر هم ظرفیت دانشگاه ها کم است .ودر مقایسه با ارشد معلمان نیز در دانشگاه آزاد پول های هنگفتی باید داده شود‌. هم چنین دانشگاه های آزاد برای لیسانس پرستاری هم مبالغ هنگفتی میگیرند دانشجویان در بیمارستان در کارهای عملی خود وسایل بیمارستان زیر نظر استاد بدون دور ریخت برای مریض استفاده میکنند که پولش هم آخر سر مددجو میدهد

با اضافه شدن فینال انگار پرستاری ۸ترمه میشود ۹ترم و باید کل شهریه ثابت میلیونی را پرداخت کنند.چرا دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بعد ۴سال فینال نمیدهند ولی از ارزش و خدمات بیشتری نسبت به پرستاران برخورد دارند .از طرفی چرا دانشگاه آزاد باظرفیت بالا در هر شهری پرستاری جذب میکند آخر سر با این وضعیت که پیش میرود رشته پرستاری اشباع میشود .دانشگاه آزاد بهتر است در مرکز هر استان دانشجوی پرستاری جذب کند .ما پرستار با مدرک زیاد داریم ولی استخدام کم داریم


پرستارلن, 1397/05/17 11:36 ق.ظ

سایت نظام پرستاری هم همیشه حرف های امیدوار کننده میزند ولی هیچ کدام عملی نمیشود !!

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x