دات نت نیوک

دبیرکل خانه پرستار:

تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران

تنزل جایگاه پرستاری در کشور/ بی‌ اثر شدن قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران
ارسال شده: مرداد 16, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

دبیرکل خانه پرستار گفت: قانون مدیریت بهره‌وری با افزایش ساعت کاری پرستاران عملا اجرا نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری محمد شریفی‌مقدم دبیر کل خانه پرستاراظهار کرد: پرستاران همانندنیروی های جهادی درکشور مشغول به فعالیت هستند و این جهادگران به دلیل شرایط سخت و ویژه در مراکز درمانی، به صورت بسیجی‌وار عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: پرستاران به عنوان یکی از گروه‌های پزشکی در صف اول ارائه خدمات بهداشتی درمانی قرار دارند و این افراد در زمان 8 سال دفاع مقدس نیز در خط مقدم دوشادوش رزمندگان در عملیات‌های مختلف شرکت و کمک شایانی به زخمی‌ها می‌کردند.

شریفی‌مقدم عنوان کرد: پرستاران در زمان 8 سال دفاع مقدس تحت عنوان گروه اضطرار در شب‌های عملیات حاضر بوده و شهدای زیادی را در زمان 8 سال دفاع مقدس تقدیم کشورمان کرده اند.

وی تأکید کرد: پرستاری یک خدمت بسیجی گونه در کشور محسوب می‌شود، زیرا این افراد در قبال زحمت فراوانی که می‌کشند از حقوق و مزایای بسیار پایینی برخوردار هستند.

لزوم کاهش ساعات کاری پرستاران در محیط های بالینی

وی با اشاره به اینکه روحیه ایثارگری در بین پرستاران به وضوح دیده می‌شود، گفت: قانون ارتقاء بهره‌وری با این هدف به تصویب رسید که حضور پرستاران در محیط‌های بالینی کاهش پیدا کند ولی متأسفانه با مدیریت نامناسب که در سیستم بهداشتی درمانی است، ساعت کاری‌شان نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه افزایش پیدا کرده است.

شریفی‌مقدم یادآور شد: متأسفانه جایگاه پرستاری تنزل پیدا کرده است و همین مسئله باعث آسیب‌های جدی به این گروه می‌شود.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x