دات نت نیوک

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

اهمیت صدور پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستاران/شروط دریافت صلاحیت حرفه ای

اهمیت صدور پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستاران/شروط دریافت صلاحیت حرفه ای
ارسال شده: مرداد 18, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری، واگذاری امور اجرایی صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری به سازمان صنفی پرستاران را یک گام در مسیر ارتقای حرفه پرستاری عنوان کرد. 

 

دکتر سید رضا مظلوم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به  واگذاری اعطای صلاحیت حرفه ای به سازمان نظام پرستاری  گفت : خوشبختانه  وزارت بهداشت با همکاری معاونت پرستاری وزاتخانه  اعطای صلاحیت حرفه ای  به پرستاران را  به سازمان نظام پرستاری واگذار کرده است  که همانند سایر  سازمان ها  اعطای این پروانه نیز توسط سازمان صنفی پرستاری  انجام شود .

وی با اشاره به برگزاری آزمون دریافت صلاحیت حرفه ای اظهار داشت: در حال حاضر  دو گروه از پرستاران می بایست اقدام به دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای نمایند . پرستارانی که مشغول کار هستند و سابقه کاری دارند و فارغ التحصیلانی که به تازگی دوره کارشناسی خود را به اتمام رسانده اند.

نایب رئیس شورای عالی ادامه داد: پرستارانی که سابقه کار دارند می توانند با ارائه مدارک آموزش ضمن خدمت و آموزش های مداوم  با حدود ۱۲۵ امتیاز در پنج سال گذشته از طریق آموزش مداوم می‌توانند مجوز صلاحیت حرفه‌ای خود رااخذ نمایند و فارغ التحصیلان نیز که طبق آیین نامه صلاحیت حرفه ای می بایست در آزمون شرکت کنند و پس از قبولی درآزمون می توانند مشغول به کار شوند .

وی در خصوص طراحی آزمون صلاحیت حرفه ای افزود: طراحی این آزمون و سوالات توسط بورد پرستاری انجام می شود و اجرای آن توسط سازمان نظام پرستاری خواهد بود . این آزمون همان مهارت هایی است که دانشجویان در دوره کارشناسی و کارآموزی خود تاکنون فرا گرفته اند، است  بنابراین اگر  مهارتها را به درستی اموزش دیده باشند ، دغدغه و یا نگرانی برای اخذ صلاحیت حرفه ای نخواهند داشت.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x