دات نت نیوک

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در دیدار با رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور عنوان کرد:

فعاليتهاي فرهنگی و مردمی پلیس می تواند برای جامعه پرستاری الگو شود

فعاليتهاي فرهنگی و مردمی پلیس می تواند برای جامعه پرستاری الگو شود
ارسال شده: مرداد 18, 1397
نظرات: 0

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ،صبح پنجشنبه دکتر دالوندی رئیس کل به همراه آقای گرزین مدیر اموزش سازمان نظام پرستاری با سردار مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ،صبح پنجشنبه دکتر دالوندی رئیس کل به همراه آقای گرزین مدیر اموزش سازمان نظام پرستاری با سردار مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور دیدار کردند.

در این دیدار  دکتر اصغر دالوندی به بیان ظرفیت ها و توانایی های علمی، آموزشی ،پژوهشی و حرفه ای سازمان نظام پرستاری و ۱۱۸ هیئت مدیره مرتبط در سراسر کشور پرداخت و تاکید کرد: متاسفانه پرستاری در اذهان مردم  نیروهای هستند که در بیمارستان ها مشغول انجام خدمات پرستاری و صرفا تحت دستور پزشک هستند  و این در حالی  است که پرستاران می تواند علاوه بر اینکه در بیمارستان ها در بخشهای تخصصی خود، و باهماهنگي پزشك معالج محور کار باشند،  همچنین می توانند در حوزه پیش بیمارستان و بعد از ترخیص نیز نقش موثر در خدمت به مردم داشته باشند مثل خدمات مراقبت پرستاری در منزل و مراکز سالمندی و توانبخشی به ارائه خدمات به مردم و مددجویان بپردازند.

وی خاطر نشان کرد:  پلیس  در طی دو دهه اخیر اقدامات مناسب و طرح های مردم نهاد و با ارزشی همچون  طرح های همیار پلیس، مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ و همچنین اقداماتي در بخش‌های تیزر های تلویزیونی  داشته که تاثیرات فرهنگی مناسبی برای مردم و افزایش آگاهی آنان داشته است.

سردار مهري از همکاری‌های آموزشی و تحقیقاتی پلیس راهنمایی و رانندگی با سازمان نظام پرستاری استقبال کرد و گفت: این همکاری می تواند در قالب تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نظام پرستاری صورت پذیرد.

وی با اشاره به ۵ محور اصلی تصادفات اظهار داشت : تصادفات بر  پنج محور اصلی جاده ، خودرو، انسان ، شرایط محیطی و مقررات قرار دارد که انسان نقش کلیدی در این تصادفات ایفا میکند .

رئیس پلیس  راهنمایی و رانندگی کشور  با بیان  اینکه از طرح‌های تحقیقاتی دانشجویان پرستاری حمایت های لازم را میکند، تاکید کرد:  طرح‌های تحقیقاتی دانشجويان كه به حل مشکلات حوزه پلیس کمک خواهد کرد  و اطلاع رسانی اجتماعی  را یکی از نقاط مهم و مثبت حضور پلیس در بین مردم دانست .

همچنین در این دیدار تفاهم مشترک بین سازمان نظام پرستاری و پلیس قرار است در خصوص ضبط برنامه های سلامت محور پرستاری در استودیو خبر پلیس و همکاری در اصلاح رفتارهای پرخطر رانندگان، پیگیری تلفن سه رقمی برای مراکز مشاوره و خدمات پرستاری و مرکز پاسخگویی شبانه روزی برای کمک به مردم و هدایت و راهنمایی آنها که در این تفاهم نامه همکاری تحقیقاتی و آموزشی بین سازمان و پلیس راهنمایی و رانندگی کشور نیز مورد توجه و اهمیت قراربگيرد . 

Print
This is trial version.
123
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x