دات نت نیوک

نایب رئیس شورای دانشجویی نظام پرستاری اصفهان عنوان کرد:

نهادهای فرهنگ ساز خواسته یا ناخواسته در حق پرستاری اجحاف می کنند

نهادهای فرهنگ ساز خواسته یا ناخواسته در حق پرستاری اجحاف می کنند
ارسال شده: آبان 9, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

وضعیت فرهنگی و جایگاه اجتماعی پرستاری همیشه از سالهای پیش تا به‌حال از مشکلات مهم این رشته بوده است.با اینکه در قیاس با 30 سال پیش پیشرفت‌های بسیاری در این زمینه حاصل شده است ولی همچنان این مشکل بشدت به چشم می‌آید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، محمد مهدی سیاهوشی، نایب رئیس شورای دانشجویی نظام پرستاری اصفهان در رابطه با جایگاه اجتماعی پرستاران و کم کاری های صورت گرفته در این خصوص ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان صدا و سیما بعنوان مهم‌ترین عامل فرهنگ سازی در کشور در زمینه افزایش آگاهی مردم نسبت به رشته و جایگاه اجتماعی پرستاری چه اقداماتی تا بحال انجام داده است؟

مروری بر اقدامات این سازمان در رابطه با رشته پرستاری در چند سال اخیر بدین شرح است:

ساخت سریال پرستاران از جمله اقدامات سازمان صدا و سیما در زمینه حمایت و معرفی رشته پرستاری، تنها نمایش داستانی عاشقانه در فضای دانشگاه و بیمارستان بود. لطفا این سریال را با سریال پرستارانی که در کشور استرالیا ساخته شد مقایسه کنید! در استرالیا سریالی که ساخته شد حرفه‌ی پرستاری را به سراسر جهان معرفی کرد ولی متاسفانه در ایران به تنها چیزی که در آن سریال پرداخته نشد، پرستاران بودند!

در سریال "رهایم نکن" که در ماه مبارک رمضان در شبکه سه سیما به نمایش گذاشته شد. سرپرستار به عنوان نیمچه پزشک خطاب شد!

 و مواردی از این قبیل که به عبارتی لطف صدا و سیما به حرفه پرستاری بوده است. آیا این اتفاقات اشتباهی رخ داده‌اند یا دستی پشت آنها است؟

وی افزود: حال این سوال پیش می‌آید که چرا مرکز فرهنگ سازی یک کشور چنین اجحافاتی در حق یک حرفه می کند و چه دست هایی در پشت پرده از این جریانات حمایت می کنند؟

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم مسئولین سازمان صدا و سیما جوابی برای این اتفاقات و برنامه ای برای جبران اشتباهات خود داشته باشند و از این پس شاهد اتفاقاتی از این دست نباشیم.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x