دات نت نیوک

عضو هیئت علمی دانشگاه مطرح کرد؛

مهم ترین مشکل دانشکده های پرستاری/ جذب بی رویه و نبود فضای استاندارد موجب افت کیفیت آموزشی می شود

مهم ترین مشکل دانشکده های پرستاری/ جذب بی رویه و نبود فضای استاندارد موجب افت کیفیت آموزشی می شود
ارسال شده: آذر 12, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو هیئت علمی دانشگاه، گفت: مهمترین مشکل دانشکده های پرستاری در حال حاضر جذب بی رویه دانشجوی پرستاری و کیفیت پایین آموزش است،این جذب بی رویه برای پر کردن خلا نیروی انسانی است و باعث افت کیفیت آموزش به این افراد خواهد شد. در حال حاضر آموزش در کشور ما بحران زده است و بیشترین ضعف هم در رشته های پرستاری و پزشکی قابل رویت است 

مجید احمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که اعضای هیئت علمی ، بزرگترین منابع دانشگاه ها و دانشکده ها و تربیت کننده نیروی انسانی نظام بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هستند ، گفت:  بدنه اصلی هر دانشگاه را هیئت علمی ها تشکیل می دهند و باید به عنوان یکی از ارکان تعلیم و تربیت در آموزش دانشجویان در ارتقای بهداشت و درمان جامعه موثر واقع شوند.

وی با بیان این که مهمترین مشکل دانشکده های پرستاری در حال حاضر جذب بی رویه دانشجوی پرستاری و کیفیت پایین آموزش است ، اظهار داشت: این جذب بی رویه برای پر کردن خلا نیروی انسانی است و باعث افت کیفیت آموزش به این افراد خواهد شد. در حال حاضر آموزش در کشور ما بحران زده است و بیشترین ضعف هم در رشته های پرستاری و پزشکی قابل رویت است .

مدیر پرستاری بیمارستان ابن سینا با تاکید بر این که علاه برمشکلات هیئت علمی و اساتید پرستاری دانشجویان نیز با مشکلاتی دست به گریبان هستند، تصریح کرد:  برخورد سلیقه ای مربیان و هیئت علمی به دلیل نبود برنامه آموزشی مدون یکی از مشکلات دانشجویان پرستاری در دانشکده ها هستند زیرا کریکولوم آموزشی سلیقه ای تدوین شده است .

عضو هیئت علمی دانشگاه ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات دانشجویان پرستاری عدم در اختیار گذاشتن بخش های تخصصی برای دانشجویان  است و همچنین مربیان آموزش تخصصی لازم را به دانشجویان ارائه نمی دهند و این امر باعث افت کیفیت آموزش خواهد شد.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x