دات نت نیوک

عضوهیئت علمی دانشکده پرستاری تهران تاکید کرد؛

ضرورت تعامل دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با سازمان صنفی

ضرورت تعامل دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با سازمان صنفی
ارسال شده: آذر 13, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری تهران ، بر تقویت تعامل دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با سازمان صنفی در راستای توسعه اهداف پرستاری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، دکتر محمدعلی چراغی در نشست با دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری در خصوص بررسی واحد درسی پرستاری ، قانون و سازمان  که با حضور وحید نصیری معاون حقوقی سازمان نظام پرستاری  روز گذشته برگزار شد ، بر همکاری و همراهی سازمان نظام پرستاری در تعامل با بدنه حرفه پرستاری تاکید کرد و افزود: بخشی از بدنه این حرفه، سیستم آموزشی است.

وی ادامه داد: در بحث کارآموزی، کارورزی، نیاز به معرفی اخلاق و قانون برای دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری احساس شد و یکی از جاهایی که دانشجویان می‌توانند در بخش هویتی و پیوسته دانش نظری، عملی و بالینی خود حضور داشته باشند سازمان نظام پرستاری است که برای تدارک  برگزاری این نشست از مدیران ارشد سازمان نظام پرستاری جای تشکر و قدردانی دارد.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری تهران افزود: در پی تعامل انجام شده با دانشگاه و سازمان نظام پرستاری برای حضور معاونت حقوقی سازمان نظام پرستاری در این مرکز،به اعتقاد بنده اگر دانشجو با بدنه نهادی و زیرساخت های نهادی خود آشنایی نداشته باشد نمی تواندبه درستی ایفای نقش کند بنابراین از طریق ارتباط و بازدید ها، می توانند اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

وی گفت: دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری می‌بایست با سایر افراد در حوزه حرفه ای خود آشنایی کامل داشته باشند و علاوه بر وزارت بهداشت باید با سازمان نظام پرستاری و سایر نهادها و انجمن‌های مربوطه آشنایی داشته باشند.

چراغی افزود: تعاملات سازمان نظام پرستاری اگر با حوزه آموزش افزایش یابد، دانشجویان می توانند با وضعیت ، بدنه ، ساختار واقعی و رئال حرفه‌ای خود آشنا شوند و ایده‌ پژوهشی برای آنها شکل گیرد که نتیجه تحقیق می‌تواند به یک تعامل مشترک بین سازمان و دانشکده منجر شود.

وی گفت: این برنامه با معاونت پرستاری و معاون دانشکده پرستاری و مترون و سوپروایزر پرستاری بیمارستان انجام شده که دانشجویان  از این طریق می‌توانند با سطح ادراکی مدیریت آشنا شوند . هدف ما یادگیری از طریق انجام دادن کار و درگیر شدن با فرآیند کار است، چون تنها با دانش نظری،  فرد متوجه رویدادها نخواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری تهران اظهارداشت: هر چه این  تعاملات و رفت و آمدها بیشتر باشد این حرفه پایگاهی بیشتر شناخته می شود زیر در این گروه از کشور افغانستان و سایر شهرهای کشور حضور دارند و این امر می تواند معرف خوبی برای سایر کشورها ازجمله  کشور افغانستان باشد  زیرا افغانستان یک بخشی از امرو است و ایران هم بخشی از امرو می باشد و این به عنوان تشکیل بخشی از حرفه پایگاهی در امرو به شمار می رود.

وی گفت: اگراین ایده در بین دانشجویان رواج پیدا کند و هر چقدر این تعاملات بیشتر باشد ، وکالت مدافعی سازمان نظام پرستاری و پرستاران برای مردم نمایان خواهد شد و اتفاقات و رخ دادهای خوبی به شمار خواهد رفت.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x