دات نت نیوک

سرپرستار بازنشسته کلینیک نورولوژی بیمارستان روزبه مطرح کرد؛

سختی کار پرستاران در بخش های روانپزشکی/ هیچ مزایایی تعلق نمی گیرد

سختی کار پرستاران در بخش های روانپزشکی/ هیچ مزایایی تعلق نمی گیرد
ارسال شده: آذر 14, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سرپرستار بازنشسته کلینیک نورولوژی بیمارستان روزبه، نسبت به سختی های کار پرستاران در بخش های روانپزشکی هشدار و گفت: متاسفانه این گروه از پرستاران از دریافت کارانه بیمارستانی محرومند.

زهرا درقندیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه  اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که پرستاران روان از دریافت کارانه‌های بیمارستانی محروم هستند، گفت: پرستاران در بخش روان در تمام طول شبانه‌روز همراه بیماران بستری هستند.

وی با بیان این‌که بیماران روان درک درستی از جامعه ندارند، در ادامه اظهار کرد: این بیماران نظیر بیماران اسکیزوفرنی و یا بیماران خلقی دارای خلق متغیر هستند که بیشتر دچار پرخاشگری و خشم می‌شوند.

سرپرستار بازنشسته کلینیک نورولوژی بیمارستان روزبه با بیان این‌که پرستاران هم از مراقبت با این بیماران به آزار روحی و جسمی دچار می‌شوند، در ادامه گفت: هم‌اکنون بیشترین برخوردهای فیزیکی و ضرب و شتم در بخش اورژانس بیمارستانی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به استرس فراوان پرستاران روان در شیفت‌های شبانه افزود: یک پرستار باید با درایت و هنر این صحنه‌ها را کنترل کند.

درقندیان با بیان این‌که به پرسنل بیمارستان‌های روانپزشکی به‌علت درآمدزا نبودن کارانه تعلق نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: البته اجرای قانون ارتقاء بهره‌وری برای پرستاران روان بسیار سودمند بوده است به‌طوری‌که شیفت‌های ۱۲ ساعته شبانه ۱۸ ساعت محاسبه می‌شود از طرفی تنها مزیت کار در بیمارستان روانپزشکی سختی‌کار ۱۰۰ درصد تعلق می‌گیرد حال آن‌که این فاکتور برای سایر بیمارستان‌ها ۷۰ درصد است.

وی با اشاره به فشردگی ساعت کاری و اضافه‌کاری فراوان در بخش روان گفت: از این‌رو پرسنل پرستاری ناگزیر از اضافه‌کار اجباری هستند.

سرپرستار بازنشسته کلینیک نورولوژی بیمارستان روزبه با بیان این‌که لازمه درمان صحیح برای بیماران روان برقراری ارتباط صحیح است، افزود: چون پرستاران در ارتباط دائم با بیماران هستند از این‌رو کمبود نیروی انسانی و حجم فراوان کار نمی‌تواند به درمان موثر منجر شود.

درقندیان با بیان این‌که میزان دریافتی پرستاران با بازنشسته شدن کاهش می‌یابد، در ادامه افزود: این در حالی است که پرستاران از همه امور رفاهی محروم می‌شوند اما آن‌ها به مدت طولانی حق بیمه دریافت کردند که باید از مزایای آن بهره‌مند شوند.

 

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x