دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری کرمانشاه؛

انتظار پرستاران از سرپرست وزارت بهداشت/ ضرورت ارتقای جایگاه پرستاری

انتظار پرستاران از سرپرست وزارت بهداشت/ ضرورت ارتقای جایگاه پرستاری
ارسال شده: دی 16, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری کرمانشاه، ابراز امیدواری کرد که سرپرست وزارت بهداشت، توجه ویژه ای به جامعه پرستاری داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، دکتر علی اکبر ویسی توجه بیشتر به پرستاران و مشکلات آن‌ها را از خواسته‌های خود از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جدید دانست و گفت: ضمن تشکر از زحمات دکتر هاشمی، امید می‌رود با توجه به علوم پایه بودن رشته تحصیلی دکتر نمکی ایشان نگاه و توجه ویژه‌ای به سیستم پرستاری کشور داشته باشد.

وی با بیان این‌که برای اعتلای پرستاری کشور به ارتقای جایگاه پرستاری در دانشگاه‌ها نیاز است ، اظهار داشت: این امر مستلزم ارتقاء جایگاه اداری پرستاری از مدیریت پرستاری به معاونت پرستاری در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور است.

رئیس دانشکده پرستاری کرمانشاه تصریح کرد: پرستاران باید در امور تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حضوری فعال داشته باشند تا بتوانند در ارتقاء سلامت جامعه و دفاع از حقوق بیماران و پرستاران موثرتر عمل کنند.

وی با بیان این که دانشگاه‌ها هم‌اکنون با شرایط مناسبی روبر نیستند و عملاً بودجه و منابع مالی به‌خوبی تأمین نمی‌شود، تاکد کرد: دکتر هاشمی شاید می‌توانستند به شکل مناسب‌تری پاسخگوی اقدامات و شرایط بوجود آمده می‌بودند.

رئیس نظام پرستاری کرمانشاه یادآور شد: شاید دکتر نمکی که خود جز اعضای علوم پایه هستند نگاه متفاوت‌تری در نظام سلامت ایجاد کنند و بیشتر به مقوله پیشگیری، توانبخشی و بازتوانی توجه کنند و در نگاه جدید حاکم در سیستم بهداشت ودرمان باید به نقش محوری پرستاران در هر سه حوزه پیشگیری سطح اول ، دوم و سوم توجه بیشتری شود.

 

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x