دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری دورود عنوان کرد؛

بدنه پرستاری پیگیر مطالبات صنفی باشد/ ضرورت انسجام پرستاران

بدنه پرستاری پیگیر مطالبات صنفی باشد/ ضرورت انسجام پرستاران
ارسال شده: دی 16, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری شهرستان دورود، خواستار پیگیری مطالبات بر زمین مانده پرستاری از طریق مراجع قانونی و قضائی  شد.

علیرضا آذرپناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که پرستاران به لحاظ آماری بزرگترین کادر بخش سلامت هستند ، گفت: با افزایش آگاهی عمومی پرستاران نسبت به حقوق تضییع شده شان در سال های گذشته و بدنبال آن واخواهی مطالبات اساسی و مورد نیاز از مسئولین ذیربط ، خصوصا در وزارت بهداشت نا خودآگاه مراجع ذیربط را وادار به پاسخ گویی می نماید .

وی ادامه داد: بنابراین مشاهده می شود که در راستای کاهش اعتراضات عمومی پرستاران ، موافقت های اولیه و گاهی تا مراحل میانی در جهت تامین خواسته های قانونی از قبیل « قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری » حرکت هایی انجام می شود ، که متأسفانه ناکام مانده است.

رئیس نظام پرستاری دورود راهکارهای برون رفت از این اوضاع را اینگونه برشمرد و افزود: پرستاران با حفظ روحیه اتحاد می توانند عوامل مخالف با این طرح و علل مخالفت را شناسایی کنند و در مطالبه کردن مجدد طرح پافشاری نموده و همچنین از گروه های پیگیر این موضوع در فضای حقیقی و مجازی حمایت نمایند.

وی خاطر نشان کرد: بدنه پرستاری می تواند از سیستم های حاکمیتی و صنفی و همچنین در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قانونی برای اجرای این قانون طرح شکایت نمایند و تا اجرایی شدن این قانون پیگیری های لازم را به عمل آورند.  

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x