دات نت نیوک

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

ضرورت بکارگیری نیروهای هوشیاری و اتاق عمل در رشته های تخصصی/اتلاف سرمایه های انسانی

ضرورت بکارگیری نیروهای هوشیاری و اتاق عمل در رشته های تخصصی/اتلاف سرمایه های انسانی
ارسال شده: دی 18, 1397
نظرات: 0

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری، با اشاره به استفاده از نیروهای هوشبری و اتاق عمل در سایر رشته های غیر تخصصی، گفت: این مسئله باعث اتلاف سرمایه های تخصصی در حوزه سلامت می شود.

دکتر سید رضا مظلوم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات مربوط به دانشجویان و دانش آموختگان رشته های هوشبری و اتاق عمل گفت: در دو رشته تحصیلی هوشبری و اتاق عمل سالانه تعداد نسبتا زیادی دانشجو پذیرش می شود. این در حالیست که جذب این افراد در بیمارستانها محدود بوده واز طرفی امکان ادامه تحصیل دانش آموختگان هوشبری در رشته خودشان فراهم نیست و در رشته اتاق عمل هم بسیار محدود است.

وی با بیان این که این مشکل موجب شده که این افراد حتی برای شروع طرح خود مدتها در نوبت بمانند ، افزود: در خصوص گذراندن طرح ، گاهی به آنها گفته می شود نامه ای از یک بخش مبنی بر پذیرش آنها به عنوان پرستار آورده شود تا برای طرح معرفی شوند.

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری با تاکید براین که کار کردن دانش آموختگان هوشبری و اتاق عمل به جای رشته خودشان در رشته دیگر اصلا مناسب نیست و تبعات بسیاری برای آنها در بر خواهد داشت ، تصریح کرد: این افراد به دلیل این که مدتها در نوبت طرح می مانند گاهی به اجبار به عنوان پرستار در سایر بخش ها مشغول فعالیت می شوند که این امرنارضایتی در آنها بوجود آورده و به دلیل عدم فراگیری دروس تخصصی مراقبتی پرستاری و عدم انجام کارآموزی های مربوطه، مهارت کافی هم برای این مسئولیت را نداشته که ممکن است با بروز خطا و مشکلات بعدی همراه شود.

وی با بیان که برای برطرف شدن این مشکل، می توان پذیرش دانشجو در این رشته ها را متناسب با نیاز بیمارستانها انجام داد، تاکید کرد: با انجام این کار از اتلاف منابع و عمر جوانان کشور جلوگیری می شود.

مظلوم خاطر نشان کرد: می توان یک دوره تکمیلی حدوداً شش ماهه برای این افراد طراحی کرد تا افرادی که تمایل دارند با طی کردن این دوره به عنوان پرستار در بعضی بخشهایی که کمبود پرستار وجود دارد مشغول به کار شوند.

وی در پایان افزود: همچنین شرایطی فراهم شود تا افرادی که دوره تکمیلی را گذرانده اند ، بتوانند در برخی رشته های مقطع کارشناسی ارشد پرستاری ادامه تحصیل دهند.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x