دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری همدان عنوان کرد؛

افزایش میزان خروج پرستاران از کشور/ مشکلات جذب پرستاران

افزایش میزان خروج پرستاران از کشور/ مشکلات جذب پرستاران
ارسال شده: بهمن 1, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری همدان، با اشاره به توان علمی و بالینی پرستاران کشور، شرایط پرستاری را نامناسب توصیف کرد.

هادی زرینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در خصوص جایگاه پرستاران در اجتماع گفت: جایگاه پرستاری ایران در دنیا از نظر علمی و توانایی در سطح بالایی قرار دارد، به طوری که ایران جزمعدود کشورهایی است که دوره کارشناسی چهار ساله دارد و در سطح کشورهایی همچون کانادا ، استرالیا، امریکا و بالاتر از کشورهای خاورمیانه قرار دارد. پذیریش پرستاران ایران در چند سال اخیر از کشورهای پیشرفته این مطلب را تایید می کند .

وی با بیان این که با توجه به کمبود شدید نیروی پرستاری در سطح کشور و از طرف دیگر تمایل سایر کشورها به جذب نیروی پرستاری ایران، تاکید کرد:  جهت نگهداری این سرمایه های انسانی در کشور می بایست جذابیت پرستاری را بیشترکرد.

رئیس نظام پرستاری همدان افزود: متاسفانه در چند سال اخیر با جذب پرستاران به صورت شرکتی ، عدم تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به رسمی و عدم پرداخت معوقات و مطالبات به موقع  رضایتمندی پرستاران از سیستم کم شده و درخواست جهت کار در خارج از کشور نسبت به سالهای گذشته به شدت افزایش یافته بنابراین به نوعی شرایط خروج پرستاران افزایش یافته و ایران با کمبود نیروی پرستاری روبرو شده است .

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x