دات نت نیوک

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری؛

پرستاری در جایگاه مناسبی قرار ندارد/ توانایی بالای پرستاران

پرستاری در جایگاه مناسبی قرار ندارد/ توانایی بالای پرستاران
ارسال شده: بهمن 2, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اهمیت حرفه پرستاری در نظام سلامت، گفت: متاسفانه پرستاری هنوز از جایگاه مناسبی در نظام سلامت برخوردار نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، مجید شیرانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری در جشن سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در سالن ابن سینای شهرکرد گفت: رشته پرستاری در ایران به لحاظ دانش، فهم مهارت، تجربه و مسائل انسانی، از بالاترین استاندارد‌ها برخوردار است.

وی افزود: پرستاری تنها به مقوله مراقبت محدود نمی‌شود، بلکه شامل حوزه‌های آموزش، پژوهش و پیشگیری هم میشود.

شیرانی همچنین با اشاره به مطالبات صنفی پرستاران، گفت: متأسفانه با وجود جایگاه مهم پرستاران در سلامت جامعه، هنوز جایگاه مناسبی برای دو حوزه امور کاری و حقوق صنفی پرستاران تعریف نشده است.

وی اضافه کرد: بزرگنمایی برخی تخلفات کوچک و کاستی‌ها در حوزه سلامت، سبب می‌شود تا نوعی ناسپاسی و قدرناشناسی نسبت به فعالان این حوزه ایجاد شود.

شیرانی ادامه داد: با وجود بی مهری‌هایی که نسبت به جامعه پرستاری صورت می‌گیرد، اما معیار‌ها و عواطف انسانی همیشه در این حوزه جاری است.

به گفته وی؛ در حال حاضر، دو هزار و ۴۸۳ پرستار در استان چهارمحال و بختیاری مشغول به خدمت هستند و دو دانشکده پرستاری هم در شهرکرد و بروجن فعال است.

گفتنی است: در این جشن با حضور استاندار و جمعی از مسئولان چهارمحال و بختیاری، از ۵۳ پرستار برگزیده استانی، یک پرستار برگزیده بیماران خاص و یک پرستار برگزیده الگوی شاخص «نماد ارتباط موثر» و ۱۶ نفر از پرستاران بازنشسته تجلیل به عمل آمد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x