دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

ظرفیت پرستاری فراتر از خدمت در مراکز درمانی است/ نقش های چندگانه پرستاران

ظرفیت پرستاری فراتر از خدمت در مراکز درمانی است/ نقش های چندگانه پرستاران
ارسال شده: بهمن 16, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری، با اشاره به نقش پرستاران در نظام سلامت، گفت: خدمات پرستاری، از تولد تا قبل از مرگ را شامل می‌شود و از همین رو، می بایست از ظرفیت پرستاران در بخش های مختلف نظام سلامت، حداکثر بهره را برد.

علی اشرف رحمان پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که فعالیت پیشگیری پرستاران در ۴ سطح خلاصه می شود، گفت: طبق تعریف انجمن بین المللی پرستاری پرستاران می توانند در پیشگیری سطح اول، دوم، سوم و چهارم فعالیت داشته باشند.

وی با بیان این که پرستاری برخلاف رشته تخصصی پزشکی می تواند در حوزه های مختلفی فعالیت داشته باشد در ادامه اظهار کرد: براساس تعریف جهانی دامنه فعالیت پرستاران وسیع است و از آموزش و پیشگیری تا مراقبت و بالیت وسعت دارد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: پرستاران در پیشگیری سطح اول می توانند در آموزش و فرهنگسازی موثر باشند به عبارتی پرستاران از پیش از تولد تا لحظه مرگ می توانند در آموزش های پیش از ازدواج و بارداری و زایمان و مراقبت های پس از آن و تولد دخالت داشته باشند.

وی با تأکید بر نقش آموزشی پرستاران در حوزه پیشگیری سطح اول گفت: از این رو ما از ۵ سال پیش کوشیدیم تا با حضور پرستاران در آموزش های پیش از اخذ گواهینامه و آشنایی متقاضیان گرفتن گواهینامه با کمک های اولیه در کاهش میزان تصادفات و عوارض آن موثر باشند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x