دات نت نیوک

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد؛

اجرای تعرفه پرستاری از محل اعتبارات وزارت بهداشت/ هدر رفت منابع در طرح تحول سلامت

اجرای تعرفه پرستاری از محل اعتبارات وزارت بهداشت/ هدر رفت منابع در طرح تحول سلامت
ارسال شده: بهمن 18, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از محل اعتبارات چند هزار میلیاردی حوزه سلامت و وزارت بهداشت را شدنی دانست.

 

محمد حسین قربانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: تعرفه گذاری خدمات پرستاری یکی از قوانین بوده که در مجلس تصویب و دولت متعهد به اجرای این قانون شده است .

وی اظهار داشت: یکی از ایراداتی که دولت برای عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری وارد کرده ، کمبود منابع است بنابراین اگر این 75 هزار میلیارد تومان با احتساب درآمد اختصاصی برای طرح تحول سلامت و 33 میلیارد تومانی که برای واردات ، تولید دارو و مواد اولیه در نظر گرفته شده را به طور صحیحی مدیریت کرد، تمامی پروژه های برزمین مانده بویژه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرایی خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  با اشاره به سیاست ها و برنامه های دکتر نمکی وزیر بهداشت، تاکید کرد: یکی از خطاهایی که در طرح تحول سلامت بوجود آمد افزایش تعرفه ها به 200تا 300 برابر و ایجاد فاصله پرداختی بین پزشک و پرستاری بود که خوشبختانه یکی ازسیاسیت های دکتر نمکی ، کم کردن این فاصله پرداختی بین پزشک و پرستاراست . 

وی ادامه  داد: این فاصه پرداختی به نوعی هدر رفت منابع و عدم توجه به بهداشت و پیشگیری خواهد بود.

قربانی افزود: اگر بنا باشد طرح تحول سلامت در ریل و مسیر خود حرکت کند، باید توجه اساسی به پرستاران، سایر کادر درمان و همچنین طرح پزشک خانواده شود که خوشبختانه  توجه به این مسائل جزاولویت های برنامه دکتر نمکی  است.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x