دات نت نیوک

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد؛

پول خدمات پرستاری باید به پرستاران پرداخت شود/ ضرورت اصلاح پرداختی های نظام سلامت

پول خدمات پرستاری باید به پرستاران پرداخت شود/ ضرورت اصلاح پرداختی های نظام سلامت
ارسال شده: بهمن 21, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر حل مسائل و مشکلات پرستاری، گفت: به نظر می رسد وزارت بهداشت می بایست در بحث پرداختی های کادر درمان، تغییر رویکرد داده و حق و حقوق خدمات پرستاری به جیب پرستاران واریز شود. 

دکترمنوچهر جمالی سوسفی نماینده مردم رودبار در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ضمن تشکر از زحمات دکتر هاشمی و تبریک به دکتر نمکی برای انتصاب ایشان به عنوان وزیر بهداشت ، گفت: رویکرد دکتر نمکی عدالت در پرداخت هاست و اگر مبنا را بر کم کردن فاصله پرداختی بین پزشک و پرستار قرار داده به این معنی است که براساس عملکردی که کادر پزشک و پرستار انجام می دهند،دریافتی ها را معتدل خواهد کرد.

وی با بیان این که کارهایی که به صورت تیمی انجام می شود ، پرداختی باید به تیم باشد و این امر باعث می شود که هر یک از افراد براساس خدماتی که ارائه می دهند دریافتی خود را خواهند داشت، تاکید کرد: 

در خصوص تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید گفت که کمیسیون بهداشت و درمان برای اجرای این قانون پیگیری های مستمری را داشته  که با حضور دکتر نمکی در وزارت بهداشت با توجه به سبقه ی خوبی  که در سمت های مختلف داشته، امیدواریم بتوانند این قانون را برای پرستاران اجرایی کنند و وضعیت وزارت بهداشت را روبه بهبودی برد. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: به دلیل تخصص دکتر نمکی به اقتصاد سلامت و با بیان این که بودجه وزارت بهداشت را ایشان طی سال های پیش ارائه می دهد و هزینه و اعتبار را به خوبی می شناسد، بنابراین سیاست هایی که عنوان می کند می تواند اجرایی نماید. 

وی افزود: در خصوص اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیز طی جلساتی که با دکتر نمکی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواهیم داشت ، نظر وی را جویا خواهم شد زیرا اگر بنا باشد که عدالت در پرداختی ها صورت گیر باید براساس عملکرد این پرداخت ها انجام شود .

جمالی سوسفی با عنوان این مطلب که پرستاران دارای حقوق و خواسته های قانونی هستند، تاکید کرد: باید حقوق پرستاران مورد توجه مسئولان امر و متولیان حوزه سلامت قرار گیرد.

وی با تاکید بر این مطلب که همواره حامی پرستاری بوده ام، تصریح کرد: بنده خودم را در کنار پرستاران می بینم و تا زمانی که حرف ما شنیده می شود، به طرح مسائل و مشکلات جامعه پرستاری خواهم پرداخت و زبان پرستاران در مجلس خواهم بود.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x