دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری کاشان عنوان کرد؛

عوامل موثر در فرسودگی شغلی پرستاران/ انتقاد از عملکرد برخی مدیران پرستاری در بیمارستان ها

عوامل موثر در فرسودگی شغلی پرستاران/ انتقاد از عملکرد برخی مدیران پرستاری در بیمارستان ها
ارسال شده: بهمن 30, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری کاشان، فرسودگی شغلی پرستاران را ناشی از چند عامل دانست و گفت: متاسفانه برخی مدیران پرستاری در بیمارستان ها، مانع از نقش آفرینی پرستاران می شوند.

مجید کریمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که پرستاری حرفه ای رو به رشد است و امروزه اهمیت وظایف و مسئولیت های پرستاران در انجام مراقبت های پرستاری، بیش از پیش مشخص شده است، گفت: می کار زیاد، فقدان مدیریت صحیح، کمبود زمان و از همه مهمتر کمبود نیروی پرستاری، مهمترین موانع ایفای نقش های پرستاران به شمار می رود.

وی با بیان این که موانع ایفای نقش پرستاران باعث فرسودگی شغلی در پرستاران خواهد شد، اظهار داشت: این موانع علاوه بر خستگی و فرسودگی شغلی پرستاران، باعث ایجاد افت کیفیت خدمات به بیماران خواهد شد و ایمنی بیمار را به خطر می اندازد.

رئیس نظام پرستاری کاشان با بیان این که عامل کاهش انگیزه پرستاران در بیمارستان ها، عملکرد ضعیف مدیران پرستاری و اکتفای آنان به اجرای دستورات پزشکی است، تصریح کرد: درمعدودی ازبیمارستانها، مدیران پرستاری بعنوان بله قربان گوی سیستم درآمده اند وکمترین حمایتها را از کادر پرستاری خود میکنند علاوه بر مدیران پرستاری، مسؤلین دفتر پرستاری معاونت درمان نیز به همین منوال هستند. وهمه درفکرتثبیت وماندگاری درپست خود هستند وزحمت حمایت ازپرستاران رو بخود نمیدهند.

وی با اشاره به نقش مدیران پرستاری در رفع مشکلات پرستاران بالین در بیمارستان ها تاکید کرد: کارایی و توجه مدیران پرستاری به پرستاران در افزایش کیفیت خدمات به بیماران و همچنین افزایش انگیزه پرستاران موثر خواهد بود.

 

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x