دات نت نیوک

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن
ارسال شده: اسفند 6, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران در پیامی ولادت حضرت زینب (س) و روز زن را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، متن کامل پیام بدین شرح است:

اِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ،  فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ،  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الأبْتَرُ

بیستم جمادی الثانی مصادف با میلاد پربرکت بانوی بانوان جهان از آغاز خلقت تا پایان روزگار، در کشور ما به عنوان روز زن نامگذاری شده است.

این روز را باید گرامی و پاس داشت، چرا که بهانه در بهانه است، نخست ولد دخت نبی اکرم (ص) که با قدوم مبارکش شادی و شعف را به قلب مهربان پدر میهمان کرد و الگویی الهی برای زنان جهان شد، دوم روز بزرگداشت زن و به ویژه مادران این مرز و بوم است و سوم میلاد بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است که باید به فال نیک گرفته شود.

حضرت فاطمه زهرا (س)، همسر ولایت و مادر امامت، نماد و الگوی خوبی برای بانوی مسلمان و طریق و سیره ایشان در طول زندگی در مقام زن، در مقام مادر و در مقام دخت گرامی پیامبر مکرم اسلام در مواجهه با مشکلات، تنگناها و در جهت نشر و گسترش ارزش ها و اصول دین مبین اسلام، می تواند راهگشای ما در همه شئون زندگی باشد .

قرآن کریم در آیات متعددی ضمن پرداختن به ویژگی ها و حقوق زنان و مردان، زن را از جنس مرد و از یک گوهر معرفی می کند و تقوا، پاداش اخروی و قرب الهی را برای هر دو جنس برابر می داند.

بی تردید مادران و زنان جامعه اسلامی با داشتن چنین الگویی از صبر و ایثار و تقوی، نقش بی بدیلی در شکل گیری نهاد خانواده مبتنی بر ارزش های ناب اسلامی داشته و تردیدی نیست جامعه ای که فرهنگ زهرایی و منش و سلوک رحمانی آن بانوی برگزیده دو عالم را پیشه سازد، از گزند حوادث فراوانی که در جهان معاصر بنیاد خانواده و نظام تربیتی ما را تهدید می سازد، مصون و برحذر خواهد ماند.

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی به نمایندگی از جامعه شریف پرستاری کشور، تقارن سالروز میلاد خجسته بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد حضرت امام خمینی (ره) و مقام والای زن را به مادران و بانوان این مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض می نماید .

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x