دات نت نیوک

رئیس کل سازمان نظام پرستاری تاکید کرد؛

ضرورت تفکیک سهم پرستاری از درآمدهای ارزی گردشگری سلامت/نقش ممتاز پرستاران در ارائه خدمات مراقبتی

ضرورت تفکیک سهم پرستاری از درآمدهای ارزی گردشگری سلامت/نقش ممتاز پرستاران در ارائه خدمات مراقبتی
ارسال شده: اسفند 8, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، با اشاره به نقش پرستاران در ارائه خدمات مراقبتی به بیماران خارجی، خواستار تفکیک سهم پرستاری از درآمدهای ارزی گردشگری سلامت شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، دکتر اصغر دالوندی در نشست خبری چهارمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی که روز سه شنبه باحضور سفرا و رايزن هاي كشور ها ، برخي از نمايندگان مجلس، مسولين گردشگري سلامت وزارت و ... برگزار شد،با اشاره به این که کشور ما در حال حاضر از ظرفیت خوبی در حوزه بهداشت و درمان برخوردار است، گفت:  در حال حاضر در حوزه پرستاری،بيش از ۱۸۰ دانشکده پرستاری در سراسر کشور، ۱۵۰۰ استاد و ۶۰ هزار نفر دانشجوي پرستاری و هچنین  بیش از ۱۰ هزار فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در  حوزه هاي مختلف تخصصی  و بیش از ۵۰۰ فارغ التحصيل دکتری در حوزه پرستاری داریم .

وی با بیان این که این زیر ساخت فضای خوبی را ایجاد کرده که برخی از دانشکده های ما بادانشکده های برخی از کشورهای همسایه ارتباط برقرار نمایند اما این ارتباطات کافی نیست، وي اظهار داشت: پرستاران به دلیل وضعیت درآمدی کمی که در ایران دارند به کشورهای دیگر مهاجرت کرده و این نشان دهنده این است که وضعیت آموزش در کشًور نسبتا مطلوب و با کیفیت بوده  و بهمين دليل پرستاران ایرانی به راحتی جذب کشورهای اروپایی و آمریکایی می شوند .

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با بیان این که پرستاران معماران سلامت اجتماعی محسوب می شوند، تصریح کرد:  سازمان نظام پرستاری آمادگی خود را جهت هماهنگي و همراه ساختن جامعه ۲۵۰ هزار نفری پرستاری را با  مركز توسعه گردشگري سلامت كشور هاي اسلامي اعلام میدارد.

وی همچنین با انتقاد از رويكرد بیمارستان مدار در سیستم بهداشت و درمان کشور خاطر نشان کرد: پرستاران بهترین تسهیل گران سلامت هستند زیرا با مهارتهاي ارتباطي و فهم و دانش  بالاي مديريت و كار تيمي ، گروه همكاران بهداشت و درمان را بهتر درک می کنند و نیروی بین بخشی مناسبی به شمار می روند  و همچنین روحیه تیمی کار کردن در آنها وجود داشته و کار را به نحو احسن انجام می دهند.

دالوندی یاداور شد: سازمان نظام پرستاری با توجه به دارا بودن  ۱۱۸ هیئت مدیره نظام پرستاری در سراسر کشور،  میتواند با استفاده از این بستر،  صنعت گردشگري  را در کل کشور گسترش و تعمیم دهد .و انتظار سازمان عضويت در شوراي سياستگذاري گردشكري سلامت مي باشد.

وی با بیان این که پزشکی بدون پرستاری معنا نخواهد داشت و بیشترین گردشگران سلامت در حال حاضر سالمندان هستند و بنابراین بستر گردشگری سلامت باید برای سالمندان فراهم شود، تاکید کرد: سازمان آمادگی خود را در جهت ارائه نرم افزارهای مختلف  در خصوص توليد اپليكيشن هاي راهنماي بيماران كشور هاي اسلامي قبل و بعد از درمان و جراحي ، استفاده از تله نرسینگ، ای نرسینگ و ای هلس براي اموزش و تبعيت از رژيم هاي درماني ،دارويي و توانبخشي اعلام میکند و تنها می بایست موانع فرهنگی برطرف شده و ظرفیت کشور شناخته شود .

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با تاکید بر این که پرستاری کشور بضاعت این را دارد که در صنعت سلامت و گردشگری سلامت، کوشاتر عمل نماید، افزود: پرستاران کارشناسی ارشد بابيش از ده رشته تخصصی به عنوان آماده ترین نیروها برای آموزش گردشگران و پرستاران همراه با تورهای گردشگری هستند. همچنین پرستاران آمادگی فالوو کردن گردشگران در داخل و خارج از کشور را دارند.

وي در حاشيه اين نشست به مسولين وزارت خاطر نشان ساخت  كه ما اعلام مي كنيم سهم پرستاران در درمان و مراقبت بيماران خارجي كه با ارز ازاد محاسبه مي شود بايد جداگانه توسط سيستم هاي درماني محاسبه و به انان پرداخت گردد تا انگيزه همكاران ما در تسهيل گري و همكاري در  گردشگري سلامت  بيشتر و اثر بخش تر گردد

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x