دات نت نیوک

عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

علت اضافه کاری های اجباری پرستاران/ وزیر بهداشت به وعده جذب نیروی پرستاری عمل کند

علت اضافه کاری های اجباری پرستاران/ وزیر بهداشت به وعده جذب نیروی پرستاری عمل کند
ارسال شده: اسفند 9, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 2

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اضافه کاری های اجباری پرستاران را ناشی از کمبود نیرو دانست و گفت: وزیر بهداشت باید جذب نیروی پرستاری را در اولویت برنامه های این وزارتخانه قرار دهد.

دکتر جمالی سوسفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مسئله کمبود پرستار در مراکز درمانی گفت: کمبود پرستار در کمیسیون بهداشت و درمان طی جلسات متعددی  مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به این که به جای بازنشستگان، پرستاری جذب نشده وهمچنین با توجه به افزایش 20هزار تخت به مراکز درمانی ، با این شرایط پرستاران علاوه بر شیفت های موظفی ، اضافه کاری اجباری هم خواهند داشت تا به نوعی این خلا کمبود پرستار پر شود.

وی اظهار داشت: این اضافه کاری های اجباری، پرستاران را خسته و فرسوده خواهد کرد و بنابراین پرستاران نمی توانند نقش خود را به خوبی در محیط خانه و خانواده ایفا کنند همچنین علاوه برخستگی مفرط  پرستاروعدم تعادل بین کار و زندگی آنها باعث افت کیفیت خدماتی که به بیماران ارائه داده  می شود، را در پی خواهد شد. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که طی جلسات مکرر در کمیسیون بهداشت و درمان بنا شد که 11 هزار پرستار سالانه جذب شود اما بنا به دلالیلی به نتیجه قطعی نرسید، تاکید کرد: امیدوار هستیم دکتر نمکی این موضوع را در اولویت کار خود قرار دهد تا پرستاران از شرایط سختی که با آن دست به گریبان هستند، خارج شوند. 

وی با بیان این که در رودبار سخت ترین شرایط و کمترین درصد نیروی پرستاری  نسبت به تخت وجود دارد، تصریح کرد: مکاتباتی در خصوص رفع این کمبود با وزارت بهداشت داشتیم اما بازهم تا کنون روندی برای بهبود این وضعیت وجود نداشته است .

جمالی سوسفی با تاکید بر این که نیاز به وجود پرستار در بیمارستان ها احساس می شود اما متاسفانه مجوز برای جذب وجود ندارد، خاطر نشان کرد: این امر نیاز به همکاری بین وزیر بهداشت، مجلس شورای اسلامی ، سازمان امور استخدامی کشور و برنامه بودجه دارد که با همکاری یکدیگر می توانند این مشکل را برطرف کنند. 

وی در پایان افزود: بنده خودم را در کنار پرستاران دیدم و میبینم و  تا آخرین زمانی که حرف ما شنیده می شود ، حق و حقوق جامعه پرستاری را بیان می کنم و زبان پرستاران در مجلس و یا هرکجا که حرفی از پرستاری باشد، خواهم بود.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

2 نظر در مطلب "علت اضافه کاری های اجباری پرستاران/ وزیر بهداشت به وعده جذب نیروی پرستاری عمل کند" ثبت شده است

یوسف, 1397/12/11 02:07 ب.ظ

استخدامی


یوسف, 1397/12/11 02:07 ب.ظ

استخدامی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x