دات نت نیوک

رئیس شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری مطرح کرد؛

تبعیض در توزیع امکانات میان دانشجویان پزشکی و پرستاری/خدمت پزشک بدون پرستار به بن بست می خورد

تبعیض در توزیع امکانات میان دانشجویان پزشکی و پرستاری/خدمت پزشک بدون پرستار به بن بست می خورد
ارسال شده: اسفند 21, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری، از نگاه تبعیض آمیز در توزیع امکانات و خدمات در بین دانشجویان پزشکی و پرستاری، به شدت انتقاد کرد.

میلاد بلبلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با انتقاد از وجود نگاه تبعیض آمیز مسئولان در توزیع امکانات مراکز آموزشی درمانی در میان دانشجویان پزشکی و گروههای پرستاری کشور گفت: این موضوع به کاهش اانگیزه دانشجویان گروههای پرستاری منجر شده است.

وی با بیان اینکه این نگاه تبعیض آمیز و ناعادلانه عمدتا در شهرهای بزرگ با دانشکده های پزشکی و دانشکده های پیراپزشکی وجود دارد، در ادامه اظهار کرد: از این رو حضور توأم دانشجویان پزشکی و پرستاری سبب میشود که امکانات در اختیار دانشجویان پزشکی قرار گیرد.

رئیس شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور افزود: اغلب بهترین امکانات و تجهیزات فیزیکی از قبیل رختکن، اتاق کنفرانس، پاویون و سالن غذاخوری به دانشجویان پزشکی تعلق دارد این در حالی است که در مقابل دانشجویان گروههای پرستاری حداقل امکانات را دارند و در آینده در محیط های بیمارستانی بیشترین نقش را در نظام سلامت خواهند داشت.

وی با انتقاد مجدد از تبعیض قائل شدن میان دانشجویان پزشکی و گروههای پرستاری گفت: این تصور که دانشجویان پزشکی درجه یک و دیگران در رده های بعدی اهمیت هستند اشتباه است که باید اصلاح شود.

بلبلی خاطرنشان کرد: امکانات آموزشی مراکز درمانی باید به تساوی در میان دانشجویان تقسیم شود و این نگاه و دید منفی و از بالا به پایین باید در مسئولان رده بالا حذف شود.

وی با بیان اینکه پرستاران از اعضای اصلی تیم سلامت هستند، افزود: نتیجه کار هیچ جراح حاذقی بدون مراقبت های پرستاری پس از عمل مطلوب نخواهد بود که این موضوع اهمیت کار پرستاری را میرساند.

رئیس شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور با تأکید بر ضرورت توجه بیشتر به نقش حساس پرستاران در نظام سلامت گفت: باید نگاه به دانشجویان گروههای پرستاری تغییر کند امکانات آموزشی به تساوی میان دانشجویان پزشکی و پرستاری تقسیم شوند.

 

 

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x