دات نت نیوک

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در آئین بزرگداشت روز شهید تاکید کرد؛

اجرای عدالت و مبارزه با فساد انتظار خانواده شهدا از مسئولین است

اجرای عدالت و مبارزه با فساد انتظار خانواده شهدا از مسئولین است
ارسال شده: اسفند 22, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در آئین بزرگداشت روز شهید گفت: انتظار ما و خانواده شهدا از مسئولین کشور، اجرای عدالت و مبارزه با فساد اداری و مالی است و سازمان نظام پرستاری فساد مالی را محکوم می‌کند و به دنبال تداوم استکبارستیزی بوده و مسئولین می بایست توجه جدی به مدیریت علمی کشور داشته باشند زیرا این مهم، خون بهای شهدا است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، روز 22 اسفندماه در تقویم  رسمی کشور به نام روز شهید نامگذاری شده است، به همین مناسبت و برای بزرگداشت مقام خانواده های شهدا، سازمان نظام پرستاری روز چهارشنبه از پرستاران فرزند شهید دعوت به عمل آورد تا از آنها در مراسمی تجلیل به عمل آورد.
در ابتدای این مراسم دکتر سید عباس کشفی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که ایثارگری های شهدا در پیروزی 8 سال جنگ تحمیلی بر همگان واضح و مبرهن است، گفت: تجلیل از این بزرگان کمترین کاری است که می‌توانیم به عنوان وظیفه خود در ارتباط با این عزیزان داشته باشیم . به اعتقاد بنده تمام ایام متعلق به شهدا است و همواره می بایست خود را مدیون ایثارگری های شهدا بدانیم .

 


وی با بیان این که این روز به دلیل بزرگی و عظمتی که دارد روز شهدا نامگذاری شده است، اظهار داشت: ما می بایست راه شهدا ایثارگری ها و فداکاری های آنان را  الگو، سرلوحه و سرمشق زندگی خود قرار دهیم تا به نوعی ادامه دهنده راه آنان باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلاتی که اخیراً در کشور به وجود آمده که چیزی جز شرمندگی ما در مقابل شهدا ندارد، امیدواریم بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم و اصلاح را از خود و خانواده خود آغاز کنیم زیرا اگر خانواده خود را جامعه ای کوچک در نظر بگیریم با اصلاح این جامعه، می توانیم جامعه بزرگتر را اصلاح نماییم و مثمر ثمر واقع شویم.
در ادامه دکتر دالوندی رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به معنای لغوی شهید و شهادت گفت: شهید و شهادت به معنای حضور است به این تعبیر که شهدا حاضر و ناظر هستند. در متون غیر اسلامی و کشورهای مختلف شهیدی که جان خود را برای حفظ امنیت کشور اهدا می کند، ارزش و جایگاه بالایی دارد.

 


وی با بیان این که ویژگی های شهدا از لحاظ خلقیات و شیوه زندگی آنان باید مورد بررسی قرار گیرد، تاکید کرد:  سیره شهدا سیره انبیا و امام حسین (ع) بوده و می توان گفت که نوع تفکر آنان زمینی نبوده بلکه ادامه دهنده راه امام حسین (ع)  و انبیا بوده اند، بنابراین می بایست شیوه زندگی آنان را مورد بررسی قرار داد تا بتوانیم ادامه دهنده راه آنان باشیم. 
رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به تاثیر گذاری ایثارگری  شهدا  در جامعه اظهار داشت: شهدا مظهر آزادیخواهی کشور، فداکاری و ایثار هستند. آنان با فداکاری و گذشتن از جان خود به دنبال ایجاد امنیت برای این مرز و بوم بوده اند.
وی ادامه داد: شهدا مظهر وحدت و همدلی هستند. زمانی که پیکر شهیدی پس از چندین سال به شهری فرستاده می شود، مظهر همدلی و وحدت ملی در کشور شده و مردم متحد برای استقبال از آنان حضور می یابند.

 


دالوندی با تاکید بر این که شهدا مظهر دشمن‌شناسی و کفرستیزی بوده اند، تصریح کرد: شهدا به دنبال خداشناسی و خودآگاهی بودند و به نوعی سمبل اخلاق و ارزش در اجتماع هستند. همچنین می توان گفت که شهدا ستون فقرات ولایتمداری در کشور هستند .
وی یادآور شد: نهضتی که از عاشورا آغاز شد، زمینه های انقلاب را ایجاد نمود به طوری که شهدا با خون خود جان تازه‌ای به ملت دادند و آمریکاستیزی در خانواده شهدا همچنان موج می‌زند. 
رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: انتظار ما و خانواده شهدا از مسئولین کشور، اجرای عدالت و مبارزه با فساد اداری و مالی است و سازمان نظام پرستاری فساد مالی را محکوم می‌کند و به دنبال تداوم استکبارستیزی بوده و مسئولین می بایست توجه جدی به مدیریت علمی کشور داشته باشند زیرا این مهم، خون بهای شهدا است.

 


در ادامه محمد شریفی مقدم معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با بیان خاطراتی از جبهه های 8 سال دفاع مقدس و ایثارگری های شهدا، جانبازان و ایثارگران، گفت: مسئولین می بایست به آرمان های شهدا و خانواده‌های آنان توجه ویژه نمایند و شأن و جایگاه آنان را حفظ کنند .
وی ادامه داد: جامعه پرستاری نیز شهدای بسیاری را در خود دارد، به همین مناسبت سازمان نظام پرستاری به نمایندگی از جامعه شریف پرستاری کشور، یاد شهدا را گرامی می دارد و امیدواریم روح تمامی شهدا شاد و قرین رحمت باشد.
در ادامه اکرم نعمتی فرزند شهید حاجی نعمتی ضمن تشکر از ریاست و معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری که در وضعیت و ناملایماتی که در کشور وجود دارد  شهدا و فرزندان شهدا را از یاد نبرده اند، گفت:  پدر بنده  بهیار بوده اند و زمانی که وارد حرفه پرستاری شدم به جهت ادامه راه پدرم با خوشحالی خدمات خود را به بیماران ارائه می دهم.

 


وی ادامه داد تنها انتظار ما فرزندان شهدا این است که مردم و مسئولین ادامه دهنده راه شهدا باشند و این خواسته شهدا را فراموش نکنند . خون شهدا ، رشادت ها، دلاوری ها و از جان گذشتگی های آنان را پاس بدارند. 
مسعود مجرد فرزند شهید قاسم مجرد که به عنوان نخستین فرزند شهید عضو شورای عالی در ادوار نظام پرستاری کشور محسوب میشود، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص شهدا که می فرمایند، شهدا ارکان نگهدارنده انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند، گفت:  یادمان باشد عزیزانی با شهادت از کنار ما رفتند تا ما بمانیم. آن ها با نثار خون خود، نهال انقلاب اسلامی را آبیاری کردند. بنابراین وظیفه هر ایرانی است که فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه دارد و با وحدت و همدلی رهرو راه شهیدان معظم باشند، اما ادامه دادن راه شهدا مستلزم رعایت و سرلوحه قرار دادن اهداف شهدا در زندگی روزمره و درست انجام دادن وظایفی است که در جایگاه های مختلف ما محول شده است و باید در تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان راه شهدا و اهداف آنان را به عنوان یک الگوی مقدس همواره مدنظر داشته باشیم.

 


وی با بیان این که در واقع شهیدان برای دفاع از حق به پا خاستند و از همه چیز خود گذشتند تا حق پررنگ بماند ، اظهار داشت: شهدا با گذشتن از جانشان به تکلیف خود عمل کرده اما کسانی که می‌مانند هم تکالیفی دارند و آن زنده نگه داشتن یاد شهیدان است. باید سعی کنیم راه آنان و آرمان‌های والای آنان را حفظ کنیم . زنده نگه داشتن یاد شهدا، یعنی زنده نگه داشتن شخصیت، اعتقادات آنان است و در نهایت ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه باعث خواهد شد مردم به سوی کارهای خیر تشویق شوند و روحیه ایثار و از خودگذشتگی به خاطر خدا و برای همنوع خود در جامعه رواج پیدا کند و انسان ها از روحیه خودخواهی و خودبینی خارج شوند که به تبع آن اخلاق حسنه در جامعه ترویج داده خواهد شد.
 در ادامه معصومه میرزایی فرزند شهید علی اصغر میرزایی و حبیب قندیانی آرانی فرزند شهید احمد قندیانی آرانی نیز به ذکر خاطراتی، یاد پدران شهید بزرگوار خود را گرامی داشتند.

 


لازم به ذکر است، در پایان این مراسم  با اهدا تندیس و هدایایی به پرستاران فرزند شهید، تقدیر به عمل آمد.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x