دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری بافت؛

پرداخت ها در وزارت بهداشت عادلانه نیست/پول خدمت پرستاری در جیب پزشکان

پرداخت ها در وزارت بهداشت عادلانه نیست/پول خدمت پرستاری در جیب پزشکان
ارسال شده: اسفند 23, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری بافت، با انتقاد از حاکمیت پزشک سالاری در مسیر پرداخت های نظام سلامت، گفت: در حال حاضر، درآمد برخی از خدماتی که پرستاران ارائه می دهند، به حساب پزشکان واریز می شود و این عادلانه نیست.

معین نجم الدینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که در حال حاضر نظام پرداخت در وزارت بهداشت کادر درمانی را با مشکلات متعددی روبرو کرده است، گفت: مشکل اصلی در وزارت بهداشت، نبود یک بدنه واحد و به نوعی واضح تر پزشک سالاری مطلقی است که در این وزارت خانه وجود دارد. 

وی ادامه داد: هرسیستم پرداختی که در وزارت بهداشت بخواهد جایگزین سیستم فی فور سرویس شود، در جهت دفاع از حق و حقوق پزشکان خواهد بود و سایر کادر درمان هیچ گونه بهره ای از آن نخواهند برد. بنابراین مشکل وزارت بهداشت حل نخواهد شد مگر نگاهی ژرف تر از پول  به سلامت مردم شود. 

رئیس نظام پرستاری بافت با بیان این که خدماتی که پرستاران ارائه می دهند جزی از درآمد پزشکان محسوب شده است، اظهار داشت: این مطلب به این معناست، خدماتی که پرستاران ارائه می دهند به دلیل نداشتن تعرهف خدمات پرستاری به نام پزشکان ثبت می شود و درآمد بیشتری را نصیب پزشکان می کند .

وی با بیان این که مدیریت منابع صورت نخواهد گرفت مگر سه ضلع اصلی مثلث بهداشت شامل بیمار، پزشک و کارکنان بهداشتی در امر مدیریت منابع دخیل شوند، تاکید کرد:  شاید با پوشش بیمه ای فراگیر تر و مدیریت منابع توسط بیمه ها بتوان به صورت کوتاه مدت و تا زمان تغییر اساسی در ساختار مالیاتی و درامدی پزشکان و کلا ساختار وزارت بهداشت بتوان تسکینی در این امر ایجاد کرد.

نجم الدینی در پایان افزود: از همه سازمانها، ارگان ها و همه محافلی که به نوعی خود را در امر مربوط به پرستاری دخیل می دانند خواستاریم که یک صدا و هماهنگ با هم در جهت پرداختن به مسائل پرستاری اقدام نمایند و از پراکنده گویی و تلاش های موازی خودداری کنند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x