دات نت نیوک

یک کارشناس اتاق عمل عنوان کرد؛

نظام پرداختی پرستاران نوعی از برده داری نوین است / ‏قاصدک‬ خوش خبر نبود

نظام پرداختی پرستاران نوعی از برده داری نوین است / ‏قاصدک‬ خوش خبر نبود
ارسال شده: اسفند 28, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

یک کارشناس اتاق عمل، با انتقاد شدید از طرح‌هایی که برای پرداختی‌های پرستاران در نظر گرفته شده است، از طرح قاصدک به عنوان برده داری نوین پرستاری یاد کرد.

محمد امین بلوچ زهی، با عنوان این مطلب که قرار بود طرح تحول سلامت وضعیت بهداشت و درمان جامعه را متحول کند، اظهارداشت: با اجرای این طرح، انتظار می‌رفت سطح درآمد ارائه دهندگان خدمات سلامت با توجه به لود کاری و افزایش حجم کار، دچار تحول شود که تنها اینگونه نشد که به قهقرا رفته و سلامت روان مجموعه ارائه دهندگان را تحت تأثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه شیوه پرداخت در نظام سلامت به اشکال گوناگونی طراحی شده است، افزود: این روش‌های پرداخت منجر به نارضایتی اکثریت قریب به اتفاق ارائه دهندگان خدمات گردیده است.

بلوچ زهی ادامه داد: متولیان حوزه درمان به خصوص بخش پرستاری از قافله عقب ننشستند و با طراحی عجیب‌ترین فرمول‌های پیچیده پرداختی که حتی ریاضیدانان را هم به تعجب وا داشته است، سیستمی با عنوان‌های بزک کرده و خوش رنگ و لعاب با عناوینی همچون «شاپرک» و «قاصدک» طراحی کردند که حقوق مسلم، بدیهی و قانونی آنها در این فرمول‌های پیچیده کاملاً نادیده گرفته شد.

وی گفت: قاصدک نه تنها خوش خبر نبود بلکه جامعه پرستاری را سایکوتیک نموده است. پرداختی که نه مبتنی بر عملکرد که بلکه مبتنی بر غیر عملکردی است.

این کارشناس اتاق عمل افزود: انتظار است کسانی‌که در رأس کار قرار دارند هرچه سریع‌تر به ندای جامعه پرستاری گوش فرا داده و پیشنهادات انتقادی و اعتراضی پرستاران را به متولیان بالادستی برسانند تا این روند در اسرع وقت اصلاح گردیده و بیشتر از این موجبات تضییع حقوق نیروهای پرستاری نشود.

وی در پاسخ دوستانی که می‌گویند طلبکارانه بودن گروه‌های پرستاری در خصوص احتساب بخش غیر موظف، غیر منطقی است، گفت: این کلاه گشادی است که وزارت بهداشت بر سر جامعه پرستاری نهاده و نقض قانون است.

بلوچ زهی افزود: هدف از تصویب قانون ارتقای بهره وری، این بوده که ساعات کار پرستاران با توجه به سختی‌های این حرفه، کاهش یابد و خطاهای ناشی از خستگی زیاد کم شود. چون با سلامت و حیات مردم سر و کار دارند.

وی گفت: با این حساب تفکیکی که در بخش غیر موظف قاصدک به عملکردی و غیر عملکردی تقسیم شده و فقط به عملکردی ضریب می‌خورد یعنی شما عمداً و عملاً پرسنل رو به بیگاری می‌گیرید. یعنی با بخشنامه‌ای می‌گوئید که هر چه بیشتر شیفت بیایید بیشتر کارانه دریافت می‌کنید و در مقابل، کیفیت خدمات مهم نیست و این نقض قانون ارتقای بهره وری است.

بلوچ زهی افزود: با این سیستم پرداخت عملاً با یک تیر دو نشان می‌زنند، هم قانون ارتقای بهره وری نقض می‌شود و هم در بحث پرداخت، مبلغ ناچیزی تعلق می‌گیرد و هم اینکه با حداقل نیرو حداکثر بهره‌برداری را می‌کنند. و این نوعی از برده داری نوین است.

وی تاکید کرد: طرح قاصدک و طراحی‌های ناقض قانون، یعنی دور زدن قانون ارتقای بهره وری که شاخص ترین قانون برای پرسنل بالین است.

بلوچ زهی ادامه داد: ما با نقدهای مستمر و تغییر نگاه جامعه هدف در صدد همراهی اکثریت هستیم اما متأسفانه هیأت مدیره های نظام پرستاری در شهرهای ایرانشهر، چابهار و زاهدان، کاملآ منفعل و بر علیه جامعه پرستاری هستند. زیرا، در حوزه اجرایی دارای سمت هستند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x