دات نت نیوک

در پیام نوروزی رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تاکید شد؛

دولت به جامعه پرستاری ظلم می کند/ انتقاد از اجرا نشدن تعرفه های پرستاری

دولت به جامعه پرستاری ظلم می کند/ انتقاد از اجرا نشدن تعرفه های پرستاری
ارسال شده: فروردین 1, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در پیام تبریک نوروزی خود باعنوان این مطلب که خلأ قانونی در حمایت از پرستاری وجود ندارد، گفت: متاسفانه دولت زیر بار اجرای تعرفه های پرستاری نمی رود.

حسین علی شهریاری در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری ضمن تبریک سال نو و نوروز باستانی به جامعه پرستاری و سایر گروه های کادر درمان، گفت:  در مجلس شورای اسلامی همیشه پیگیر مسایل گروه خدوم پرستاری بوده ایم و هرآنچه که برای جامعه پرستاری لازم است و باید با دید مثبت به خواسته آنها نگریسته شود، تصویب کرده ایم.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده جامعه پرستاری در حال حاضر خلا قانونی ندارد و این دولت است که متاسفانه تعرفه ای که برای پرستاری تعریف کرده ایم را اجرایی نمیکند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که براساس قانون، خدماتی که پرستاران ارائه می دهند باید خرید خدمت شود تا ظلمی در حق این گروه نشود، اظهار داشت:  متاسفانه دولت زیر بار اجرای آن نرفته زیرا این تعرفه در ابتدا باید در شورای عالی بیمه، و بعد در هیئت دولت تصویب شود اما متاسفانه تا کنون هیچ یک زیر بار اجرای این قانون نرفته اند و ظلمی است که در حق جامعه پرستاری شده است .

وی با اشاره به جایگاه پرستاره در سایر کشورها تصریح کرد: پرستاران در دنیا از جایگاه مناسبی برخوردار هستند و کشورهای مختلف پذیرای پرستاران ایرانی هستند و درآمدهای بسیار خوبی هم دارند و شایسته نیست که ما هزینه های بسیاری را برای تربیت پرستار صرف کنیم اما با توجه به سو مدیریت، این نیروهای توانمند را از دست بدهیم، بنابراین در این زمینه دولت و شورای عالی بیمه باید همکاری لازم را داشته باشند تا این مشکل نیز برطرف شود و تعرفه خدمات پرستاری اجرای و رضایتمندی به این گروه بازگردانده شود.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x