دات نت نیوک

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد؛

مسیر جذب نیروی پرستاری باید هموار شود/ مشکلات بی شمار پرستاران

مسیر جذب نیروی پرستاری باید هموار شود/ مشکلات بی شمار پرستاران
ارسال شده: فروردین 2, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 1

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ضمن تبریک سال نو به کادر درمانی به ویژه پرستاران، بر رفع مشکلات پرستاری تاکید کرد و گفت: باید مسیر جذب پرستار هموار شود

دکتر منوچهر جمالی سوسفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری اظهار داشت: سال جدید را به تمامی پرستاران، پزشکان و سایر کادر درمانی از جمله، بهیاران، مامایی، بیهوشی، اتاق عمل و فوریت های پزشکی تبریک عرض می کنم و امیدوارم در کنار خانواده خود شاد و زندگی با طراوتی را در کنار هم داشته باشند.

وی با اشاره به ماهیت شغل کادر درمان که در ایام تعطیل نیز می بایست شیفت های خود را بگذرانند گفت: در حال حاضر پرستارانی جایگزین بازنشسته های پرستاری نشده است که بتواند مشکل کمبود پرستار را مرتفع نماید و پرستاران موجود موظف به گذراندن شیفت های متعدد و اضافه کاری های اجباری می شوند. بنابراین سختی کار پرستاران باعث فرسودگی شغلی، بیماری های جسمی و پیری زودرس  و همچنین باعث از بین رفتن انگیزه پرستاران برای بودن با خانواده خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: علاقه مندی به حرفه پرستاری از شروط اصلی   انتخاب وورود به این رشته است زیرا افراد با این حرفه به پول بسیار یاد، تفریحات به موقع و زندگی راحت دست نخواهند یافت و مشکلات بسیاری برای حرفه پرستاری وجود دارد و از همه مهمتر عدم پرداختی به موقع برای پرستاران درد و رنج ها و بی انگیزگی را افزایش می دهد .

وی افزود: برای مرتفع کردن مشکلات جامعه پرستاری می بایست برای جذب نیرو در رشته پرستاری راه معقول و منطقی اختیار شود که ظرفیت پرستاری پر شود و نیروهای موجود نیز با آسایش و آرامش به ارائه خدمات بپردازند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

1 نظر در مطلب "مسیر جذب نیروی پرستاری باید هموار شود/ مشکلات بی شمار پرستاران" ثبت شده است

حامد, 1398/01/09 12:49 ب.ظ

سلام ۳سال است استخدامی نداریم به خدابیماری روانی گرفتیم اگه قرارنبوداستخدام بشیم واسه چی دانشگاه رفتیم به قران دیگه خسته شدیم

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x