دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری زاهدان تاکید کرد؛

حرفه پرستاری تعطیل بردار نیست/گلایه های پرستاران

حرفه پرستاری تعطیل بردار نیست/گلایه های پرستاران
ارسال شده: فروردین 17, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری زاهدان، با عنوان این مطلب که شغل پرستاری تعطیل بردار نیست، گفت: متاسفانه بیماران از خدمات پرستاری آگاه نیستند و بعضا همین موضوع باعث دلخوری پرستاران می شود.

علیرضا سندگل در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که پرستاری نیز جز مشاغلی است که تعطیلی براساس تقویم ندارد، گفت: این نابسامانی های شیفت ها، پرستاری را به ورطه افسردگی کشانده و پرستاران نمی توانند براساس تعطیلی تقویم در کنار خانواده خود بوده و باعث نارضایتی در بین خانواده و خود پرستاران می شود.

وی با بیان این که دید و بازدید پرستاران در ایام عید براساس شیفت های آنان برنامه ریزی می شود، اظهار داشت: پرستاران براساس برنامه شیفت های عصر وشب خود دید و بازدید ها را تعیین می کنند .

رئیس نظام پرستاری زاهدان خاطر نشان کرد:  عدم حضور پدر ومادر پرستار سبب سرخوردگی وتنش در رفتار کودکان میگردد. همسر و فرزندان در خصوص این برنامه ریزی ها واکنش تدافعی از خود نشان می دهند اما کم کم عادت کرده  و پرستاران زمینه تفریح را در شیفتهای خالی ایجاد میکنند.

وی با بیان این که از حرفه پرستاری رضایت کامل دارد، تصریح کرد: اگر  رفاهیات بهتر وسازمان یافته ای برای کاهش استرس پرستاران ایجاد شود، قطعا پرستاران و خانواده های آنان نیز از این حرفه رضایت کامل خواهند داشت.

سندگل با اشاره به این که پرستاران در ایام عید و تعطیلات وقت خود را در کنار بیماران می گذارنند، افزود:  بیماران از خدماتی که به آنها ارائه می شود آگاهی ندارند و قدردان نیستند و در بیشتر مواقع نیز  طلبکاران هستند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x