دات نت نیوک

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد:

خدمت رسانی 50 پزشک و پرستار در مناطق سیل زده گلستان

خدمت رسانی 50 پزشک و پرستار در مناطق سیل زده گلستان
ارسال شده: فروردین 20, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: ۵۰ پزشک و پرستار در مناطق سیل زده گلستان خدمت رسانی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان محمدعلی هروی اظهار کرد: از اولین ساعات پس از وقوع سیل در شهرستان آق قلا جمعیت هلال احمر استان جهت حضور در منطقه و ارائه خدمات تخصصی با ارگان های مرتبط با امر بهداشت و درمان هماهنگی های لازم را به عمل آورد.

وی افزود: در این پیگیریها و هماهنگی ها مقرر شد که یک دستگاه بیمارستان سیار مجهز از طریق ارتش جمهوری اسلامی و یک دستگاه بیمارستان سیار مجهز از طریق بسیج جامعه پزشکی در منطقه آسیب دیده شهر آق قلا مستقر شوند.

هروی ادامه داد: بیمارستان های فوق دارای بخش های رادیولوژی، سی تی اسکن، آزمایشگاه و داروخانه با تجهیزات کامل همراه با پزشکان عمومی و متخصص و … است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان اظهار کرد: تیم های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان آق قلا و تیم های بهداشت درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان نیز همراه با پزشکان و پیراپزشکان داوطلب به صورت ثابت در محل جمعیت هلال احمر شهرستان آق قلا مستقر شده و همچنین یک تیم سیار هم با قایق و ماشین های کمک دار در حال ارائه خدمات و رسیدگی به وضعیت مصدومان بصورت روزانه است.

هروی در رابطه با اسکان اضطراری سیل زدگان گفت: در ۲۰ نقطه از منطقه متاثر از حادثه از جمله روستاهای محمدآباد، کریم آباد، امیرآباد و اتراچال و محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان و تعدادی از مناطق دیگر سیل زدگان اسکان اضطراری شده اند.

وی تصریح کرد: تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر و تیم های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هم در این مناطق جهت ویزیت بیماران و خدمت رسانی به مراجعین مستقر هستند.

هروی گفت: تیمهای حمایت روانی بهداشت و درمان اضطراری هم در حال خدمت رسانی به زنان و کودکان در مناطق اسکان اضطراری هستند.

وی با اشاره به آمار عملکرد تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر به حادثه دیدگان اظهار کرد: تاکنون به یک هزار و ۵۷ نفر خدمات ارائه شده است.

هروی تصریح کرد: از این آمار ۷۵۹ نفر ویزیت سرپایی، ۱۸۳ نفرخدمات سرپایی، ۲۲ خدمات مادر و کودک، ۵۲ نفر بهداشت روان، ۴۱ نفر بهداشت محیط، دو هزار و ۲۲۷ اقلام دارویی توزیع شده، چهار هزار و ۷۰۰ مورد لوازم بهداشتی توزیع شده از قبیل شیرخشک و لوازم بهداشتی ضروری زنان و کودکان و ۵۰۰ مورد توزیع اسباب بازی انجام شده است.

وی افزود: تعداد ۵۰ نفر پزشک و پیراپزشک با تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر شامل ۱۹ پزشک، ۱۹پرستار، هشت ماما، سه بهداشت و روان، یک بهداشت محیط در این مناطق خدمات رسانی کردند.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x