دات نت نیوک

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد؛

اعزام پرستاران بحران به اهواز/خطر بیماری های عفونی

اعزام پرستاران بحران به اهواز/خطر بیماری های عفونی
ارسال شده: فروردین 20, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

معاون پرستاری وزارت بهداشت، از اعزام پرستاران سلامت روان، سلامت جامعه و سلامت سالمندی به اردوگاه‌های اهواز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، مریم حضرتی در بازدید از اردوگاه سیل زدگان اهواز، گفت: مردم در مرحله اول به خوبی اسکان داده شده اند و تدارک لازم در این زمینه با تلاش‌های گروههای مختلف دیده شده است.

وی با اشاره به شرایط جوی و گرم شدن سریع هوا، بالا آمدن فاضلاب‌ها در استان خوزستان، حضور جمعیت در اردوگاه‌ها، خطر رشد بیماری‌های عفونی مختلف از جمله عفونت‌های گوارشی، پوستی و همچنین وجود افراد پرخطر از جمله سالمندان، کودکان، مادران باردار و بیماران در بین کسانی که اسکان داده شده اند، افزود: این مسئله حساسیت کار را بیشتر می‌کند و با بررسی‌های انجام شده ضرورت دارد گروه پرستاری سلامت جامعه، سلامت روان و سلامت سالمندی جهت ارائه خدمات به اردوگاه‌ها اعزام شوند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی اهواز این نیروها به منطقه اعزام می‌شوند و در صورت نیاز از دانشگاه‌های دیگر نیز نیروهای داوطلب به منطقه اعزام خواهند شد که علاوه بر آن مقرر شد یک گروه ۲۵ نفره از پرستاران بحران به منطقه اعزام شوند.

حضرتی افزود: با هماهنگی‌های خوب انجام شده، مواد غذایی در سه وعده برای سیل زدگان برنامه ریزی شده است ولی با توجه به اینکه افرادی مثل زنان باردار، زنان شیرده، کودکان زیر ۳ سال نیاز به میان وعده دارند، مقرر گردید شیر و خرما نیز به عنوان میان وعده در اختیار این عزیزان قرار بگیرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان گفت: خدمات بسیار ارزشمندی برای سیل زدگان انجام شده و از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی اهواز و همکاران پرتلاشم جهت کمک به هموطنان سیل زده قدردانی می‌کنم.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x