دات نت نیوک

مدیر پرستاری بیمارستان ابن سینا مطرح کرد؛

ضرورت اجرای تعرفه پرستاری/ پرداختی براساس کارایی بهترین شیوه پرداخت به کادر درمان

ضرورت اجرای تعرفه پرستاری/ پرداختی براساس کارایی بهترین شیوه پرداخت به کادر درمان
ارسال شده: فروردین 22, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

مدیر پرستاری بیمارستان ابن سینا با اشاره به ضرورت اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: اگر پرداختی ها برای کادر درمان براساس کارایی و عملکرد باشد، عدالت و رضایت در کادر درمان ایجاد خواهد شد.

مجید احمدی هدایت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که مشکل نظام پرداخت در وزارت بهداشت، پزشکان نیستند، گفت: مشکل اصلی نظام پرداخت در وزارت بهداشت به هزینه خدمت و نحوه پرداخت سایر گروه ها نظیر پرستاران، بهیاران، کمک بهیاران، منشی ها، خدمات و تغذیه است که به درستی تعریف نشده و عادلانه نیست . 

وی با بیان این که پرداخت عادلانه به گروه های غیر پزشک (پیراپزشکان وسایر رده ها) سبب ارتقا بهره وری بهداشت و درمان کشور خواهد شد، اظهار داشت: اگر نحوه محاسبه و پرداخت تمام گروه ها یکسان شود، بی عدالتی کمتر خواهد شد. منظور از یکسان بودن از نظر مبلغ دریافتی نیست بلکه منظور نحوه پرداخت است . 

مدیر پرستاری بیمارستان ابن سینا  با تاکید بر این که یکی از روش های قابل قبول پرداخت پرستاری، تعرفه گذاری خدمات پرستاری است ، تصریح کرد: اگر تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا شود بسیاری، از مشکلات  جامعه پرستاری برطرف خواهد شد.برای پرستاران تعرفه گذاری خدمات پرستاری در صورت اجرای صحیح یکی از روش های بی نظیر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: افزایش کیفیت و بهره وری هزینه دارد،  در صورت صحیح بودن نظام پرداخت و بودجه بندی صحیح در سطوح کلان تمامی مشکلات رفع خواهند شد همچنین اگر پرداخت ها براساس کیفیت، نوع عملکرد و در زمان صرف شده توسط پزشک تنظیم شود این ارتباطات سالم خواهد شد و پرداختی ها براساس عدالت خواهد شد. 

احمدی هدایت با اشاره به این که نمی توان  با کاهش حق الزحمه گروه دیگر باعث رونق گروه پرستاری شد، تاکید کرد: متاسفانه برنامه بودجه در سطح کلان صحیح نیست و این موضوع مهمترین علت عدم جذب پرستاران در پرداخت صحیح به آنها است.

وی یادآور شد: مطمئناً هرچه بیمار در مورد تعرفه خدمات آگاه و وضعیت مالی شفاف تر شود، به تبع آن جایگاه اجتماعی پزشکان و پرستاران نیز شفاف تر خواهد شد. هر گونه تغییر صحیح و با برنامه منطقی، مسلماً مشکلات ترفیع خواهد شد . 

مدیر پرستاری بیمارستان ابن سینا در پایان افزود: پرداختی پرستاران و مقایسه آن با پزشکان کار صحیحی نیست . راهکار رفع این مشکل، پرداخت حق واقعی سایر گروه ها براساس کارایی و بهره وری و تعرفه خدمات است .

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x