دات نت نیوک

گزارشی از بازدید مسئولین سازمان از مناطق سیل زده استان خوزستان

گزارشی از بازدید مسئولین سازمان از مناطق سیل زده استان خوزستان
ارسال شده: فروردین 27, 1398
نظرات: 0

مسئولین سازمان نظام پرستاری از مناطق سیل زده استان خوزستان بازدید به عمل آوردند و اقلام بهداشتی مورد نیاز هموطنان سیل زده را به دست آنان رساندند.

به گزارش خبرنگاراعزامی پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به مناطق سیل زده استان خوزستان و لرستان، روز گذشته رئیس کل سازمان نظام پرستاری به همراه معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان طی هماهنگی با مسئولین استان خوزستان، هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز و خانه پرستار استان خوزستان سفری به سمت مناطق سیل زده خوزستان و لرستان را آغاز کرده و روز سه شنبه  به اهواز وارد شدیم.

 

پس از حضور درمحل هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز و بسته بندی اقلام مورد نیاز هموطنان عزیز سیل زده که بیشتر اقلام بهداشتی اعلام شده بود، ازجمله شامپو، صابون، مایع ظرفشویی و دست شویی، پودر شوینده، کرم دست و دیگر اقلام مورد نیاز،  بلافاصله به همراه دعیر بوعذار عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور و نیز خالد بیت سعید رئیس خانه پرستار استان خوزستان به طرف مناطق سیل زده و روستاها آب گرفته و محاصره در سیل حرکت کردیم.

 

 

در ابتدا از مسیر از پیش تعیین شده حرکت کرده اما متاسفانه در نیمه راه آگاه شدیم که مسیر جاده به علت آب گرفتگی بسته است،  ناچار پس از عبور از راه های فرعی تصمیم بر آن شد تا خود را به منتها الیه مسیر ممکن برسانیم،  لذا با عبور از جاده ای که در زیر آب رفته بود با احتیاط و نگرانی خود را به محلی که قایق روستاییان منتظر ورود ما بودند رساندیم، یک بلم کوچک و ساده چوبی که ظرفیت دو نفر بیشتر را نداشت،  مشکل اصلی این بود که ادامه جاده را خراب کرده تا آب با سرعت بیشتری از دشت عبور کند و تخلیه آب سریعتر انجام شود .

آنجا بود که هموطنان عزیز سیل زده به انتظار ما بودند و با دیدن همکارمان شادی و شعفی چهره آنان را فرا گرفت.

 

با حرارت و اشتیاق فراوان به بیان مشکلات و نگرانی ها و نیازها خود و دیگر اهالی روستا البته به زبان شیرین عربی پرداختند و البته با ترجمه همزمان توسط همکارمان گفته ها و درد های آنان شنیدیم،  یکی از روستاییان مسن از  بیماری قلبی خود می گفت و قرص لوزاتان می خواست که تمام شده بود و قرار شد بعد از بازگشت برای ایشان ارسال شود ،  این هموطن عمل قلب باز داشته است . هموطن دیگر دیابت داشت و از مشکلات خود می گفت .

عزیز دیگری از کمبود ها و نیاز های اهالی روستای عطیش از توابع منطقه کوت عبدالله که قریب 150 نفر خانوار در محاصره سیل بودند گفت، صحنه های عاطفی و غم شادی در این یکی دو ساعت حضورمان اتفاق افتاد،  نگرانی عمیق و وسیع توام با اضطراب و نا امیدی در چهره تک تک اهالی خونگرم و درمانده موج می زد،  به زبان محلی می گفتند ببخشید که ما امکان پذیرایی نداریم و بعد از دو ساعت صحبت و گلایه بالاخره توانستیم اقلام مورد نیاز هموطنان را که در ماشینی همراه داشتیم  مستقیما به دست عزیزان خود برسانیم و بعد از ساعتی دیگر با سختی و احتیاط از وسط جاده ای که آب گرفته بود و تبدیل به رودی پر آب شده بود دور زده  و به اهواز برگشتیم و بلافاصله در جلسه مفید و موثری که در آن پرستاران حضور داشتند شرکت کردیم.

 

بعد از جلسه با هیئت مدیره و پرستاران از مجموعه ورزشی ناصرخسرو  که تبدیل به کمپ نگهداری از روستاییان سیل زده شده بود، بازدید کردیم.

 

در این کمپ جمعی روستایی در چادر های هلال احمر حضور داشتند که با اعلام حضور ما در این مکان، پناهجویان کمپ دور ما جمع شدند و از بی مهری ها و بی توجهی ها و آینده نامعلوم خود و روستایشان گفتند، از خدمت رسانی هلال احمر  رضایت داشتند اما نگران روستا، خانه و وسایل زندگی خود بودند که آنها را آب گرفته بود.

 

در این بازدید، اقلام بهداشتی مخصوص مورد نیاز بانوان عزیز این کمپ توسط پرستاران خانم اهوازی که همراه ما بودند، توزیع شد که بشدت مورد استقبال گرفت.

بنا شد مسئولین سازمان  روز سه شنبه  به مناطق سیل زده پلدختر رفته و از مناطق سیل زده لرستان نیز بازدید به عمل آوریم.  

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x