دات نت نیوک

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بازنگری در کارانه پرستاری الزامی است

بازنگری در کارانه پرستاری الزامی است
ارسال شده: اردیبهشت 3, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه جراحی یک کار فردی نیست بلکه گروهی است،گفت: بازنگری در کارانه پرستاران برای بهبود وضعیت اقتصادی پرستاران الزامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، حیدر علی عابدی درباره وضعیت حقوق پرداختی به پرستاران  در  کشور،گفت:جراحی یک کار فردی نیست بلکه گروهی است  و این در حالی است که درآمد پزشکان در بیمارستان های دولتی  به دو بخش تقسیم‌می شود، بخشی از درآمد  متعلق به حقوق و مزایا است که توسط دولت پرداخت می شود و بخشی دیگر  به نسبت  عملکرد پزشک پرداخت می شود.

نماینده مردم اصفهان  در  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پرستاران در بیمارستان های دولتی به مانند پزشکان  حقوق و مزایا دریافت می کنند بنابراین  تمام افرادی که دربخش دولتی حقوق دریافت می کنند دارای  نوعی  تعادل  در پرداخت  حقوق هستند  اما در حیطه پرداخت کارانه میان پزشک و پرستار تفاوت وجود دارد.

در آمد پزشکان و پرستاران در زمان محاسبه کارانه متفاوت تعیین می شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آمد پزشکان و پرستاران در زمان محاسبه کارانه متفاوت تعیین می شود تصریح کرد:بطور مثال در سیستم پزشکی کارانه یک جراح،چشم پزشک یا متخصص داخلی با دیگر متخصصان متفاوت است.

 کارانه پرداختی به پرستاران  نیازمند بازنگری

 سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس  یادآورشد: می بایست کارانه پرداختی به پرستاران در کشور مورد بازنگری قرار بگیرد این امر نیازمند تغییر نگرش است زیرا قانون گذران  باید بدانند  که جراحی یک کار گروهی است بلکه یک عمل فردی نیست.

منبع : خانه ملت

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x