دات نت نیوک

به مناسبت هفته سلامت؛

ارائه خدمات جهادگران سلامت در مناطق محروم زنجان

ارائه خدمات جهادگران سلامت در مناطق محروم زنجان
ارسال شده: اردیبهشت 4, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

به مناسبت هفته سلامت، جهادگران سلامت در مناطق محروم زنجان خدمات رایگان ارائه می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، دکتر علی محمدی گفت: این تیم به مناسبت هفته سلامت با استقرار در یکی از مناطق محروم شهر زنجان (بی سیم) شامل پزشک عمومی،پرستار، کارشناس آموزش مامایی و روانشناسی خدمات رایگان از جمله کنترل فشار و قند خون و کارشناس داروئی را به گروه های هدف ارائه کردند.
وی اظهار داشت: این اولین تیم خدمات درمانی رایگان در سال جاری و هفدهمین آن از شروع شکل گیری این کار توسط بسیج جامعه پزشکی مدیریت درمان استان انجام می گیرد که که در مجموع 9 تن از کادر پزشکی و درمانی زنجان به بیماران و نیازمندان خدمات رایگان ارائه دادند.
این مسئول ادامه اداد: گروه یاد شده در مجموع به 212 نفر شامل ویزیت پزشک عمومی برای 45 نفر، مشاوره های روانشناسی به تعداد 30 نفر،کنترل قند خون بیش از 50 نفر و فشار خون و خدمات مامایی در مجموع به تعداد 87 نفر ارائه کرد.
وی اضافه کرد: جهادگران سلامت از سال 95 ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به منطقه محروم شهر زنجان را آغاز کردند که این کار در ابتدا هر 6 ماه یکبار انجام می گرفت اما اکنون این بازه زمانی به یک ماه کاهش یافته است.
محمدی افزود: بر این اساس این خدمات هر ماه یکبار در مسجد امام رضا (ع) منطقه بی سیم زنجان با هماهنگی و اطلاع رسانی قبلی توسط امام جماعت، پایگاه مقاومت 28 بسیج این مسجد به مردم این منطقه ارائه می شود.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 2 بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می کنند.
230
پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، 135 مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، 35 درمانگاه خصوصی و دولتی و 12 بیمارستان در استان طرف قرار داد تامین اجتماعی استان هستند

منبع: ایرنا

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x