دات نت نیوک

عضو نظام پرستاری مشهد عنوان کرد:

عدم بهره مندی جامعه پرستاری از قوانین صنفی و حرفه ای/ ضرورت ورود نهادهای نظارتی بر اجرای صحیح قوانین پرستاری

عدم بهره مندی جامعه پرستاری از قوانین صنفی و حرفه ای/ ضرورت ورود نهادهای نظارتی بر اجرای صحیح قوانین پرستاری
ارسال شده: اردیبهشت 6, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

 

عضو نظام پرستاری مشهد با اشاره به این که قوانین برای نظم بخشیدن در جامعه ایجاد میشود، گفت: متاسفانه جامعه پرستاری از قواتین صنفی و حرفه ای که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده است، بی بهره مانده اند

سید جواد توکلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که در هر جامعه ای قانون چراغ راه و حرف نهایی در بن بست ها به شمار میرود و قوانین برای نظم بخشیدن ایجاد می شوند و برنامه ریزی ها بر مبنای آنها شکل بگیرد، گفت: جامعه با اتکا به قوانین با آرامش و امنیت به حیات خود ادامه می دهد.

وی ادامه داد: جامعه ی پرستاری دارای قوانین صنفی ، حرفه ای و البته انضباطی مربوط به خود است که با اتکا به این قوانین میتوان به هدف نهایی که ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و مراجعان سیستم بهداشت و درمان کشور است، رسید.

عضو نظام پرستاری مشهد اظهار داشت: از جمله قوانین انضباطی در حیطه ی پرستاری میتوان به حضور و غیاب و انواع مرخصی ها و دستورالعملهای ارزشیابی و اعتبار بخشی اشاره کرد و از قوانین حرفه ای و صنفی هم می توان به قانون ارتقاء بهره وری، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و قانون مشاغل سخت و زیان آور که در جهت استفاده از مزایای آنها برای پرستاران به تصویب رسیده اند، نام برد.

وی خاطر نشان کرد: با نگاهی اجمالی به نحوه ی اجرای قوانین و نظارت هایی که در این خصوص اعمال میشود به راحتی میتوان به این نکته پی برد که قوانین انضباطی و اداری به بهترین نحو و با نظارت دقیق و حسابرسی ویژه در حیطه ی پرستاری در حال اجرا و به صورت موشکافانه مورد ارزیابی است . اما از اجرای صحیح قوانین حرفه ای و صنفی که امتیازات خاصی برای بهره مندی پرستاران قائل شده اند خبری نیست یا به صورت ناقص و بدون نظارت به حال خود رها شده اند.

توکلی افزود: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که ساعت ها وقت کارشناسی و بودجه ی مجلس شورای اسلامی صرف تصویب آن شده است بعد از 12 سال هنوز بدون اجرا و در هاله ای از ابهام نگه داشته شده است و معلوم نیست چه نهادی باید بر اجرا و احیانا بازخواست علت عدم اجرای آن از طرف نهادهای مجری قانون، نظارت داشته باشد.

وی یادآور شد:  قانون ارتقاء بهره وری،  که با صراحت ساعات کاری پرستاری را که جزو مشاغل سخت و زیان آور شناخته شده است ، را بر اساس یک فرمول مشخص در هفته کاهش میدهد و امتیازاتی همچون 1.5 برابر دانستن شیفتهای نا متعارف شب و تعطیلات را برای آن در نظر گرفته است،  را به راحتی دور میزنند و یا اجرا نمی کنند و نهادهای نظارتی به جای ورود و برخورد با قانون گریزان با کسانی برخورد میکنند که این قانون گریزی ها را گزارش نموده اند.

عضو نظام پرستاری مشهد با اشاره به موضوع بازنشستگی پرستاران تصریح کرد: بازنشستگی بر اساس قانون مشاغل سخت برای پرستاران نادیده گرفته می شود و پرستاران را از امتیازات این قوانین محروم می نمایند .  

وی با بیان این که پرستاران به عنوان بزرگترین گروه ارائه دهنده ی خدمات مراقبتی نظام سلامت کشورهستند، تاکید کرد: این جامعه برای چندمین بار از نهادهای نظارتی از جمله مجلس شورای اسلامی که تصویب کننده ی این قوانین هستند و از سازمان بازرسی که وظیفه ی نظارت بر حسن اجرای قوانین و عدم تخطی از آنها را بعهده دارد و همچنین  از نهادهای امنیتی که وظیفه ی حراست و پاسداشت کرامت شهروندان و کارکنان مخصوصا پرستارانی که با نجابت تمام در انجام وظایف انسانی و حرفه ای خود هیچ گاه کم نگذاشته اند ، انتظار ورود، حمایت و نظارت بر حسن اجرای قوانین حرفه ای مربوط به خود را دارند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
1.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x