دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری عنوان کرد:

تبعیض در حق پرستاران اتاق عمل و هوشبری/ خواسته های گروه های پرستاری در حال پیگیری است

تبعیض در حق پرستاران اتاق عمل و هوشبری/ خواسته های گروه های پرستاری در حال پیگیری است
ارسال شده: اردیبهشت 12, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 1

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: سازمان نظام پرستاری و شورای عالی نظام پرستاری پیگیر رفع تبعیض وارده بر گروه پرستاری اتاق عمل و هوشبری است.

حسین علی نسائی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به خواسته ها و مطالبات همکاران اتاق عمل و هوشبری گفت: در ابتدای شروع دوره چهارم نظام پرستاری موضوع قرار گرفتن گروه اتاق عمل و هوشبری در زمره  مشاغل سخت و زیان آور در دستور کار قرار گرفت و مکاتباتی از طریق شورایعالی و سازمان نظام پرستاری با وزارت بهداشت انجام شد و با هم افزایی پیگیریهایی که سایر همکاران در گذشته بصورت خود جوش از نمایندگان مجلس و وزارت بهداشت پیگیری نموده بودند، موضوع در آبان ۹۵ در هیات وزیران بر اساس مبنای قانون مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی جانبازان و برخی مشاغل بالینی مصوب سال ۶۷ مجلس و تصویب نامه سال ۶۸ هیات وزیران مطرح شد و درجه سختی کار یک برای همکاران اتاق عمل و هوشبری مصوب شد.

وی ادامه داد:  این امر بدین معنی بود که به ازای هر یک سال خدمت یک ماه ارفاق در موعد بازنشستگی در نظر گرفته میشود. این در حالی بود که همزمان برای رشته علوم آزمایشگاهی که یک رشته غیر بالین است درجه سختی ۲ مصوب شد، و همچنین در سال ۶۸ در هیات وزیران برای مشاغل پرستاری و بهیاری درجه سختی ۳ را در نظر گرفته شد، در نتیجه تعیین درجه سختی ۱ به هیچ وجه با وجود سختی ها و استرس های اجتناب ناپذیر مشاغل اتاق عمل و هوشبری قابل قبول نبود.

عضو شورای عالی نظام پرستاری اظهار داشت: مکاتبات جهت اصلاح درجه سختی شغل در دستور کار قرار گرفت اما با توجه به پیگیری های مختلف 2 سال این مهم به تعویق افتاد و همکاران اتاق عمل و هوشبری از این وقفه به شدت گله مند شدند.

وی خاطر شنان کرد: به همین جهت در سال گذشته از معاون حقوقی سازمان خواستیم که موضوع اصلاح درجه سختی کار را با استناد به ماده ۱۶ قانون سازمان نظام پرستاری و ماده ۴ قانون ارتقا بهره وری پیگیری نماید که ایشان عنوان کرد در حال اخذ استعلام از قوه قضائیه برای یک کاسه کردن همه مشمولین ماده ۱۶ از جمله اتاق عمل و هوشبری و هم درجه کردن سختی کار آنان طبق ماده ۴ قانون ارتقا بهره وری است زیرا در آنجا درجه ای تعیین نشده است و همه به یک میزان سختی کار محسوب شده اند و همچنین شرح وظایف هر یک در حیطه مربوط به خود در همه نهادها از جمله مراکز دولتی، تامین اجتماعی، مراکز خصوصی، نیروهای مسلح و... یکسان است و هیچ دلیلی وجود ندارد که با سنوات متفاوت بازنشست شوند .

علی نسائی ادامه داد:  هیچ بهانه ای قانونا از جمله نبود منابع و... جهت جلوگیری از بازنشستگی سختی کار همه همکاران گروه پرستاری از جمله اتاق عمل و هوشبری وجود نداشته و پذیرفتنی نیست و نهادها باید قانون را اجرا کنند. در نتیجه تصمیم بر این شد که معاون حقوقی سازمان همین مسیر و دریافت استعلام از قوه قضائیه و یکسان کردن مشاغل گروه پرستاری را تا حصول نتیجه پیگیری نماید اما متاسفانه به دلایلی  مجدد کار ابتر ماند.

وی افزود: اما خوشبختانه در اوایل سال جدید مجددا موضوع اصلاح درجه سختی کار مشاغل اتاق عمل و هوشبری مورد توجه جدی قرار گرفته و پیش نویس نامه و مستندات لازم آماده و در اختیار سازمان قرار گرفته شده است و از سازمان خواسته شده تا این موضوع را در بالاترین سطح و با جدیت تمام پیگیری نماید تا به نتیجه مطلوب دست یافت و این تبعیض در حق همکاران اتاق عمل و هوشبری رفع گردد

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

1 نظر در مطلب "تبعیض در حق پرستاران اتاق عمل و هوشبری/ خواسته های گروه های پرستاری در حال پیگیری است" ثبت شده است

هادی, 1398/02/12 08:26 ب.ظ

سلام شمارو به خدااستخدامی .اتاق عمل مشکین ۶سال است که استخدامی نزده

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x