دات نت نیوک

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت مطرح کرد:

فیکس پیمنت شیوه پرداخت مناسب برای بیمارستان‌های کوچک است

فیکس پیمنت شیوه پرداخت مناسب برای بیمارستان‌های کوچک است
ارسال شده: اردیبهشت 14, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

مشاور معاون درمان در امور اقتصاد درمان و بیمه سلامت با بیان این‌که شیوه پرداخت به شیوه ارائه خدمت بستگی دارد، گفت: به عنوان مثال شیوه پرداخت حقوق ثابت یا فیکس پیمنت شیوه مناسب برای بیمارستان‌ها کوچک است که امکان پاداش و موارد دیگر را ندارند.

 

دکتر شهرام توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که شیوه پرداخت باید در نظام ارجاع و پزشک خانواده و تیم درمان به شیوه سرانه باشد، گفت:  این شیوه پرداخت(سرانه) به پزشک خانواده در سراسر دنیا اجرا می‌شود.

وی افزود: حال این‌که این سرانه چگونه در میان اعضای تیم توزیع شود، متفاوت است . پاداش به ازای خدمت و… اما برای خرید خدمت اعم از خرید دارو، خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی، فیزیوتراپی و … شیوه مناسب پرداخت فی فور سرویس است به عبارتی پرداخت برای خدمات در بخش خصوصی به این شیوه مناسب است.

مشاور معاون درمان در امور اقتصاد درمان و بیمه سلامت با بیان اینکه گاهی شیوه فی فور سرویس به علاقه‌مندی ارائه دهنده خدمت، القاء مصرف و محرک تقاضا منجر شود، خاطرنشان کرد: نمی‌توان شیوه پرداخت یکسانی را برای همه موارد تجویز کرد به عنوان مثال اگر کارشناسان برای خدمات سرپایی و ویزیت بیمار فی فور سرویس توصیه می‌شود اما برای خدمات بستری شیوه گلوبال و DRG توصیه می‌شود اما با این وجود باید مطالعات و بررسی‌های بیشتری برای انتخاب شیوه مناسب پرداخت انجام شود.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x