دات نت نیوک

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری اصفهان خبر داد:

راه اندازی مدرسه ام اس در اصفهان

راه اندازی مدرسه ام اس در اصفهان
ارسال شده: اردیبهشت 18, 1398
نظرات: 0

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مدرسه پرستاری ام اس در اصفهان راه اندازی شد و اولین دوره آموزشی خود را برای ۲۰۰ پرستار از سراسر کشور برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری،شهلا ابوالحسنی عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: در مدرسه آموزشی پرستاری ام اس، پرستاران آموزش تخصصی مراقبت‌های درمانی ویژه بیماران ام اس را فرا گرفتند.

وی با اشاره به اینکه بیماری ام اس یک بیماری مزمنی است که جوانان بیشترین بیماران درگیر ام اس هستند، بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری ام اس در جامعه امروز و درگیر شدن تمامی ابعاد جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی بیمار با این بیماری بنابراین نیاز به مراقبت‌های ویژه پرستاری دارند.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: بیماری ام اس امروز از شیوع بسیار بالایی برخوردار است و بیشتر مبتلایان از زنان هستند و به علت اینکه در مدت طولانی درگیر این بیماری هستند بنابراین لزوم آموزش پرستاران در نحوه برخورد با این بیماران از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه ایده تشکیل مدرسه پرستاری ام اس آذرماه سال ۹۷ مطرح و اقدامات اولیه آن انجام گرفت، افزود: از چهارم تا ششم اردیبهشت ماه امسال نخستین دوره آموزشی آن با حضور پرستاران از سراسر کشور برگزار شد و دوره‌های بعدی آن در سال‌های آینده برگزار می‌شود.

ابوالحسنی اظهار داشت: پرستاران کارشناسی، کارشناسی ارشد و PHD در این مدت با روش‌های تشخیص و درمان و ابعاد مختلف بیماری در دوره عود کننده و بهبود یابنده و پیشرونده ثانویه و اولیه آشنایی پیدا کردند.

وی افزود: پرستاران با انواع دارو‌های این بیماران و اختلالات جسمانی که بر این بیماران عارض می‌شود و مشکلات بلع و تکلم و حرکتی که در طول بیماری پیدا می‌کنند و مشکلات روحی و روانی بر آن‌ها وارد می‌شود و نقش تغذیه در کنترل بیماری ام اس در اولین دوره آموزش دیدند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno