دات نت نیوک

عابدینی تاکید کرد؛

ضرورت اصلاح آموزش در پرستاری/ کاهش فاصله بین هیئت علمی پرستاری با بالین

ضرورت اصلاح آموزش در پرستاری/ کاهش فاصله بین هیئت علمی پرستاری با بالین
ارسال شده: اردیبهشت 22, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

یک فعال صنفی پرستاری با اشاره به مشکلات آموزش در پرستاری گفت: براساس ضعف در آموزش پرستاری نیاز است که اصلاحاتی در این زمینه صورت گیرد.

کریم عابدینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مسائل و مشکلات اساتید پرستاری، گفت: متاسفانه در آموزش پرستاری، اساتید و هیئت علمی از بالین فاصله گرفته اند و می بایست آموزش پزشکی را الگو قرار دهند.

وی ادامه داد : یک دانشجوی پزشکی به دلیل نوع آموزشی که در بر دارد در آخر دوره آموزشی خود تقریبا بطور مستقل میتواند بیمار ویزیت و اقدامات تشخیصی و درمانی لازم را تجویز کند، اما دانشجوی پرستاری، آموزشهای کاملا تئوری در دانشکده دریافت و برای واحدهای عملی دانشجو بصورت گروهی با یک مربی در بالین رها شده تا خود مهارت های عملی را فرا گیرند.

این فعال صنفی خاطر نشان کرد: شایسته است این موضوع اصلاح شود و آموزش  و تمرین زیر نظر اساتید ادغام شده ارائه و ارزیابی شود و پرستار در انتهای دوره آموزش به مرحله مهارت علمی و عملی فرایند پرستاری بصورت مستقل دست یابد .

وی افزود: در حال حاضر شاهد رکود در پرستاری هستیم  زیرا زمانی که پرستار بعد ازطی 4 سال آموزش با ورود به بالین، شیوه های کار را از نسل های پیشین می آموزد چیزی به پرستاری افزوده نخواهد شد و اگر آموزش ها به روز شود با ورود هر دوره جدید از پرستاران به بالین شیوه های کارآمدتر، جدیدتر و بهتر به پرستاری وارد خواهد شد  .

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x