دات نت نیوک

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت آزاد سازی خرمشهر

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت آزاد سازی خرمشهر
ارسال شده: خرداد 3, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سازمان نظام پرستاری کشور به مناسبت سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، متن کامل پیام بدین شرح است: 

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در دوره جنگ بین ایران و عراق  بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ انجام شد.

 این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی به فرماندهی صیاد شیرازی و سپاه پاسداران به فرماندهی محسن رضایی صورت گرفت .

آزادی خرمشهر جلوه‌ای از معجزه‌ی اراده‌ی الهی به نمایش گذاشت و نشانگر قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی، نظام دینی، رهبری معنوی و باور و ایمان و عشق امت به ولایت شد، وقتی در اولین سخن و پیام بشارت پیروزی گفته شد: "خرمشهر را خدا آزاد کرد".

 فتح خرمشهر بازتاب جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد. این واقعه از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود.

 در این راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی  سوم خرداد را در تقویم رسمی کشور به عنوان نمادی از ایثار،  پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن نامگذاری کرد.

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از جامعه شریف پرستاری کشور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و ادای احترام به تمام جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس که نماد ایثار، اقتدار و پایداری ملت بزرگ ایران هستند؛ این روز عزیز را به مردماین مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض می نماید.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x